Miroslav Kulhavý: Islámský středověk v plné nahotě

15.05.2022 7:37 | Komentář

Když se mně zjevil titulek na Novinkách.cz: „Muslimští studenti v Nigérii ukamenovali a spálili spolužačku, policie proti davu neuspěla“, nenapadlo mně nic příhodnějšího, než použitý titulek.

Miroslav Kulhavý: Islámský středověk v plné nahotě
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Já vím a už slyším námitku, že z celého počtu cca 1,5 miliardy muslimů na světě je většina mírumilovných, což je pravda, ovšem jen s malým (velkým) ALE: Téměř ve všech enklávách, ať už státních nebo v Evropě zabraných (no go zones), jsou radikálové v popředí, nebo alespoň nepostižitelní. To je ta největší hrozba islamizace Evropy. Ve většině arabských států by mohla křesťanská menšina vyprávět, o afrických muslimských státech ani nemluvě.

Druhou náplní ALE je fakt, že všichni muslimové vyznávají (a uznávají) stejný základní text – Korán. Tedy i ti radikálové čerpají z tohoto textu oprávnění k podobným drastickým skutkům. Marné jsou námitky, že jejich opora v Koránu je mylná, a to špatným výkladem. Přesvědčil jsem se opakovaným rozborem – výzvy k násilí tam jsou. Zvláště nepřehlédnutelná je výzva k boji proti jiným náboženstvím, bezvěrce nevyjímaje.

To, že se ti mírumilovní nedokážou oddělit od těch fanatiků a vrahů, z nich dělá spolupachatele. Islámu jednoznačně chybí obdoba křesťanského Nového zákona nebo cosi podobného.

Anketa

Souhlasíte s trvalým umístěním vojsk jiných členských států NATO na území ČR?

4%
95%
hlasovalo: 46923 lidí

Válka na Ukrajině je jednoznačně velké mínus civilizace, kde ničení lidského bytí má ještě odpornější příčiny, než je osobní víra. Moc a peníze byly často v minulosti důvodem k zločinům proti lidskosti a je velmi smutné, že po všech historických zkušenostech se lidstvo ještě nepoučilo. V zrcadle toho jsou všechny mezinárodní organizace, které mají v gesci mírovou spolupráci, směšné.

Jakkoli je válečný akt na Ukrajině v popředí světového zájmu, zvláště v Evropě, nesmí přehlušit a zatlačit do pozadí nebezpečí v podobě šíření islámu, zvláště v Evropě. Sadistický a neskutečně odporný skutek budoucí islámské inteligence v Nigérii je hodně vysoko zvednutý prst jako varování.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

předsednictví EU

Pořád se mluví, jak je to pro nás prestižní a důležité. Ale mění se tím něco i pro vás jako europoslance? Jste třeba víc sledovaní, máte víc prostoru? A není celá událost nebo co to je, příliš přeceněvána?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Gangsteři a horliví žalobci (1)

13:41 Jan Campbell: Gangsteři a horliví žalobci (1)

Nechtěně dělám reklamu časopisu Reflex, který ve svém vydání 25/2022 zveřejnil článek pana Bohumila …