V dnešní době jsou média jedním z nejdůležitějších nástrojů pro informování veřejnosti o aktuálních událostech, společenských problémech a tématech, která formují naše postoje a názory. S rostoucími obavami o objektivitu a vyváženost ve zpravodajství se stále častěji objevují otázky, zda média dokážou skutečně splnit svůj úkol a zda jsou schopna přinášet rozmanité názory bez cenzury.
Nedávná zkušenost s natáčením rozhovoru pro CNN Prima NEWS s panem Ladislavem Kytkou, členem a zakladatelem spolku Budoucnost pro děti, poskytuje výstižný příklad této problematiky. Pan Kytka, známý jako aktivista proti genderové výuce na školách, byl natáčen s cílem sdílet své názory a obavy ohledně této kontroverzní tematice. V reportáži nakonec nebyl. Tento incident nastoluje otázku, proč by mělo k takovému výběru dojít, a zda se tím neohrožuje samotný princip objektivního informování.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV