Pavel Černý: U pana Gazdíka jsme narazili na člověka, co naslouchá rozumné argumentaci

30.07.2018 20:15

V pondělí 30. července se v rámci jednání spektrem politických stran napříč poslaneckou sněmovnou uskutečnila schůzka lidskoprávní platformy LIGA LIBE s lídrem hnutí STAN, Petrem Gazdíkem.

Pavel Černý: U pana Gazdíka jsme narazili na člověka, co naslouchá rozumné argumentaci
Foto: LIGA LIBE
Popisek: LIGA LIBE logo
reklama

Téma bylo vzhledem k zaměření LIGY (lidskoprávní/bezpečnostní) jasné, tedy šlo o řešení důsledků zákazové směrnice Evropské komise v oblasti soukromých legálních zbraní. A jak dle slov prezidenta "LIGY", Mgr. Pavla Černého, pplk. v.v. dopadla ona schůzka? Citujeme:

"Musím říci, že jsme v případě pana Gazdíka narazili na člověka, co je nejen ochoten naslouchat rozumné argumentaci, ale též s námi souzněl i v naprosté většině názorů. Zvláště myšlenka jakýchsi bezpečnostně branných rezerv státu, tvořených kupříkladu majiteli soukromých legálních zbraní, byla panu předsedovi Starostů a nezávislých až překvapivě blízká. A rozhodně by prý dotyčný vrcholný politik nebyl i proti jednání o tom, takto právě nejenže ošetřit novou formu případného řešení negativních dopadů zákazové bruselské směrnice, která by právě nyní měla první svou vlnou omezit české majitele soukromých legálních zbraní - ale současně též právě podobným způsobem zvýšit akceschopnost našeho státu při zvládání některých extrémních situací, co žel v budoucnu mohou nastat...".

Z důvodů čím dál více deklarované skepse velké části střelecké veřejnosti - a to ohledně slibů četných politiků, k tomu ještě Pavel Černý dodal:

"Pochopitelně, lidé slibům našich politiků nezřídka již nevěří, ale i když jednání dnes probíhalo, jak jsem již řekl, tedy pro české majitele soukromých zbraní rozhodně úspěšně, něco jiného mohou být v politice občas slova a občas následné činy. A na ty činy, tedy míníme konání více než konkrétní, dojde přímo ve sněmovně zřejmě daleko dříve. Míníme těsně před podzimními komunálními i senátními volbami. A tak poslanci, a to samozřejmě nejen STANu, ale i všech ostatních stran v Parlamentu, budou opravdu co se týče naší věci opravdu pod velkým dohledem. Neb jak řekl Karel Kryl, Politikům se nevěří, politici se kontrolují... A neb jsou právě tito volenými zástupci občanů, čili jejich určitým servisem, co by měl především hájit a prosazovat jejich práva a zájmy, mělo by to tak být, ne?"

Více na:
facebook.com/LIGA.LIBE  
www.peticezbrane.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karol Hrádela: Upřímné blahopřání panu Hermanovi. Za cenu od sudetského landsmanšaftu (!)

21:37 Karol Hrádela: Upřímné blahopřání panu Hermanovi. Za cenu od sudetského landsmanšaftu (!)

Komentář na facebookovém profilu k udělení nejvyššího vyznamenání, Evropské ceny Karla IV., bývalému…