Petr Hampl: Zkrachovalí Republikáni a úspěšní politruci

18.10.2021 12:33 | Komentář

Denní glosy Petra Hampla.

Petr Hampl: Zkrachovalí Republikáni a úspěšní politruci
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Hampl

Kdyby dnes Republikáni vybírali kandidáta do příštích prezidentských voleb, v primárkách by drtivě zvítězil Donald Trump. Obávám, že to jen potvrzuje, že Amerika přešla na systém jedné strany. Republikáni už nedokážou ani vybrat kandidáty. Bez ohledu na to, jak je Trump sympatický, je to muž minulosti. Bude se soustředit na rehabilitaci své osoby a na to, co mu kdo provedl neférového. Nelze čekat, že by prosadil jakoukoliv významnější změnu. Republikáni jsou zkrachovalá strana, která funguje už jenom ze setrvačnosti.

Mimochodem, pro ty, kdo věřili, že Trump má podporu ozbrojených sil, je tu studená sprcha. Výzkumy ukazují, že většina vojáků volila Bidena. Nikoliv vyšších velitelů (což by se dalo čekat), ale i obyčejných vojáků. Snad se to dá vysvětlit tak, že do armády nastupují mladí lidé, z nichž většina zrovna nevyniká bystrou inteligencí. Následuje intenzivní výcvik spojený s intenzivní indoktrinací – společně do nich nacpou návyky potřebné pro přežití na bojišti, ale taky správné názory. „Slouží režimu, který vás nenávidí, a pravděpodobně proti vám použijí své zbraně a schopnosti, pokud k tomu dostanou rozkaz,“ shrnul to Robert Hampton na Countercurrents. Bývalo to tak, že nad tímhle ideovým drilem v praxi převážilo, že vojáci pochází z dělnické třídy a mají v ní rodiče a kamarády. Ale jak je vidět, techniky vymývání mozku jsou efektivnější než dříve.

(zdroj: petrhampl.com)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Přirozená imunita není na prodej!

21:37 Petice: Přirozená imunita není na prodej!

Už druhý rok běží epidemie Covidu-19 a prozatím se ukazují zásadní dvě charakteristiky. Přírodě člov…