Richard Seemann: Šéf bavorské Alternativy odchází z jejích řad

11.04.2019 7:33 | Zprávy

Alternativou pro Německo otřáslo oznámení, že šéf její bavorské organizace v zemském sněmu Markus Plenk chce přestoupit ke křesťansko-sociální unii. V bavorském veřejno-právním rozhlase prohlásil, že se tak rozhodl proto , že se cítí spoluviníkem za rozdělení společnosti a rozklad demokracie.

Richard Seemann: Šéf bavorské Alternativy odchází z jejích řad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Německé spolkové republiky

Jsem unavený z toho, že jsem se stal fasádou xenofobní a extremistické strany. Jako šéf parlamentní skupiny AfD v bavorském státním parlamentu mám pocit, že jsem spolu účastníkem a podporovatelem rozkladu demokracie. Plenk dále prohlásil, že zjistil učinit politické požadavky hnutí i v mírném tónu hlasu by nepomohlo, kdyby ostatní její členové neustále porušovali její hranice. Někteří z nich jsou totiž schopni všeho, prohlásil zklamaný politik. Své rozhodnutí učinil poté, co jiný příslušník bavorské parlamentní frakce Raimund Swoboda, který stejně jako on patřil k umírněnému stranickému křídlu oznámil svůj odchod z AfD. Stalo se tak poté co označil své bývalé kolegy, jako pravicově radikální hazardéry.

Čtyřicetiletý Markus Plenk, který je bio zemědělec vstoupil původně již v roce 2005 do Bavorské strany. Po seznámení s Petrem Bystroněm z předlistopadové české emigrantské rodiny, který se stal předsedou bavorské Alternativy,vstoupil před čtyřmi léty do jejích řad. Je ženatý otec dvou dětí, který studoval na pasovské univerzitě , londýnské School of Economics a University of Sterling bakovnictví a finance. Praxi získal v této oblasti, ale pak se rozhodl podnikat v oblasti bio zemědělství se svou ženou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Německo , Vaše věc , Seemann , Plenk

autor: PV

Jak se postavíte k výsledku voleb?

Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?

Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.