Rudolf Mládek: Klukovi se líbí kluk (dívce dívka)

02.07.2018 21:30

Prostě je to tak a on neví proč tomu tak je. Jeho spolužáci obdivně pokukují po dívkách, povídají si o nich, ale jeho to nezajímá. Má z toho sociální stigma a připadá si vyloučený. Obvykle svůj skutečný zájem začne maskovat a snaží se neprozradit. Začne hrát komedii, že to vidí stejně jako ostatní, ale nevidí.

Rudolf Mládek: Klukovi se líbí kluk (dívce dívka)
Foto: Archiv Rudolfa Mládka
Popisek: Rudolf Mládek
reklama

Neví proč tomu tak je, ale rozhodně si to dobrovolně nevybral. Je stejně inteligentní jako ostatní, stejně tak nadaný, pracovitý či sportovní, ale líbí se mu kluci a nikoliv děvčata. Má pocit, že mu někdo (svět, osud, příroda = nehodící je možné škrtnout) ublížil. Nic neprovedl, nic nezavinil a je trestán. Do doby, kdy potká toho druhého a jejich svět se jim změní. Začne být hezký.

Americký ústavní soudce Anthony Kennedy k svazku dvou lidí ve svém rozsudku uvedl „Žádný svazek není tak hluboký jako manželství, protože to spojuje nejvyšší ideály lásky, věrnosti, oddanosti, obětování a rodiny. Spojením ve svazek manželský se dva lidé stávají něčím více, než byli předtím.“

Česká společnost a čeští politici zahájila debatu, zda se má registrované partnerství osob stejného pohlaví změnit  v institut manželství. Obě skupiny mají své zastánce a obě skupiny mají svou pravdu. Ani jedna se nemýlí ve svých argumentech a ani jedna nehodlá ustoupit. A tzv. „jako na potvoru“ si nedávno v Británii vymohl heterosexuální pár to, že místo manželství mohl uzavřít registrované partnerství.

Zdá se, že bychom měli být více nad věcí a nechat každý pár, aby se sám rozhodl. Zda chce manželství nebo registrované partnerství. Ono to slovíčkaření je v podstatě nedůležité, protože jde především o vztah těch dvou lidí.  „Růže voněla by stejně, lhostejno, jak by byla nazývána“ tuším napsal William Shakespeare, a ono to o tom vztahu dvou je obdobné. Buď je a nebo není. A je po stránce praktické lhostejné, zda si pár zvolí registrované partnerství nebo manželství, pokud budou práva z obou institutů shodná. Klidně mějme obojí.

Evropa čelí závažné migrační krizi, když se někdo snaží do naší společnosti vmontovat bezpráví středověku a primitivismu. Debata o manželství dvou kluků (dvou děvčat) se může zdá být významná, ale vedle této závažné věci je nepodstatná. Kluk z úvodu tohoto článku se ničím neprovinil a pokud mu pojem „manželství“ pomůže snížit jeho sociální stigma, tak mu to manželství dopřejme. Pro něj a jeho partnera to má význam a nám to naše životy nerozbourá.

P.S. Pana kardinála Dominika Duky si velmi vážím a Milana Badala , jak on sám osobně ví, také.

Rudolf Mládek

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Merkelová pozvaná do Bílého domu

20:21 Richard Seemann: Merkelová pozvaná do Bílého domu

Německá spolková kancléřka Angela Merkelová se na pozvání amerického prezidenta Bidena vydá na spole…