Stanislav Hošek: Jak to asi může pokračovat

01.06.2024 12:12 | Glosa

Představitelé deseti zemí NATO souhlasí s tím, že Ukrajinská armáda může jejich rakety delšího doletu používat proti vojenským objektům na území Ruska. Iniciativní bílý kůň Deep State USA Francie, ta dokonce zveřejnila mapu vojenských základen v Rusku, z nichž Rusové podnikají útoky na Ukrajinu.

Stanislav Hošek: Jak to asi může pokračovat
Foto: ICZ
Popisek: Bezpilotní letoun

A aby nebylo pochyb o tom, kdo to všechno inspiruje, tak jeden ze senátorů USA zveřejnil mapu třistakilometrového pásma v Rusku, kam mohou dosáhnout rakety, které už USA bez fanfár odeslaly na Ukrajinu. Jako skoro všechno, co se medializuje kolem konfliktu na Ukrajině i tato zpráva je lživá. Zmínění „povolovači“ pouze zkonstatovali to, co se již dost dlouho děje. Ukrajinská armáda již víc jak rok užívá cizí, jmenovitě kupříkladu české zbraně, k útokům na území Ruska. A zásadně na civilní cíle. Dokonce několikrát zasáhla infrastrukturní objekty takového druhu, že byla pokárána vládci USA, že ohrožuje jejich zájmy. Jak se v posledním měsíci ukazuje, skuteční velitelé NATO místo oněch objektů doporučili Ukrajincům poněkud „potřebnější“ terče. O čemž bude ještě řeč.

Skutečný velitel NATO, zmíněný Deep State USA v celém konfliktu již od počátku samozřejmě sleduje více cílů. Od vstupu Západu do Ruské SVO na území Ukrajiny mu šlo o všestranné strategické oslabení Ruska. Postupně si své cíle upřesňoval a konkretizoval. V současnosti je jedním z jeho stěžejních zájmů donutit Rusko, aby jako první použilo jaderné zbraně, aby ho před celým světem mohl označit za globálního arcilotra.

Rusko prozatím ale nemusí na útoky na své území ještě odpovídat jadernými náložemi, ani těmi taktickými. Politické vedení už signalizovalo, že pouze zvětší sanitární pásmo na území Ukrajiny, kterým si zajistí bezpečnost svého území, takže bude ničit jakákoliv vojenská zařízení minimálně do hloubky dostřelu Západem dodávaných raket.

Ovšem Západ má už promyšlen další stupeň eskalace. Dodávku letadel jako nosičů raket delšího dosahu. Na takovou situaci bude muset Rusko opět adekvátně reagoval možná dalším posunem hranice ochranného pásma své země. I v této situaci ještě nemusí být nuceno užít jaderné zbraně, jelikož jeho letectvo je na střet s F-16 celkem vytrénováno a vybaveno novými raketovými systémy.

Nápad se sestřelováním Ruských raket z území členských států NATO je stejného druhu, jako straty letadel z jejich letišť. Rusko ví jak reagovat bez užití zbraní hromadného ničení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Myslíte, že toho je Evropa schopná?

Vy tvrdíte toto: Evropa se musí o sebe postarat sama, musí ukázat sílu, musí být jednotná, obranyschopná a maximálně soběstačná. Souhlasím s Vámi, ale fakt myslíte, že může EU těchto cílů dosáhnout? Protože jestli ano, pak si kladu otázku, proč už to neučinila dávno? A ještě by mě zajímalo, jakou sí...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Co nám naznačují první měsíce Trumpova prezidentství

10:17 Ivo Strejček: Co nám naznačují první měsíce Trumpova prezidentství

28. listopadu 2024 jsme na stejném místě jako dnes uspořádali seminář IVK s názvem „Trumpův návrat: …