Tato ekologická katastrofa obrovského rozsahu může mít, a s vysokou pravděpodobností i bude, podstatný vliv na celoplanetární klima. Může nastat děj podobný takzvané „sopečné zimě“, v tomto případě „zimě požární“, kdy se v důsledku sopečného výbuchu nebo rozsáhlých požárů dostane do vysokých vrstev zemské atmosféry takové množství mikročástic, že do určité míry omezí průnik slunečních paprsků na povrch Země.
Takže bude zima, bude mráz? To dnes samozřejmě nikdo neví, dokonce ani slavní „klimatičtí inženýři“, kteří ale jinak docela přesně vědí, že za dvacet let vzroste průměrná teplota na Zemi o dva stupně Celsia.
Představte si, že by ke stejně rozsáhlým požárům s podobnými možnými důsledky došlo za dvacet let, když už by byly do boje s kysličníkem uhličitým nesmyslně nainvestovány bilióny euro! A za pár týdnů, nebo měsíců, bychom na tom byli z hlediska „klimahujerů“ možná hůře, než jsme dnes.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…