Dovolím si podotknout, že tito fanatičtí radikálové nerespektovali učení Koránu, neboť v této svaté knize je mimo jiné psáno "kdo zhyne vlastní rukou, ten se protiví tomuto učení". To se týká všech sebevražedných atentátníků. Postup a výsledek této skupiny je následující. První obětí byla americká fotografka Gaila Rubinová, která fotila přírodu poblíž místa, kde se teroristé vylodili. Potom měl děj rychlý spád. Unesli bílý taxík, jehož posádku zabili, poté postřelili řidiče protijedoucího autobusu, který byl plný rodin s dětmi a ten unesli. Původním cílem teroristů bylo unést autobus jedoucí do Tel Avivu, obsadit luxusní hotel a vzít zahraniční velvyslance jako rukojmí, kteří by byli následně vyměněni za palestinské teroristy vězněné v Izraeli. Výsledkem tohoto masakru bylo 38 mrtvých civilistů, z toho 13 dětí a dalších 71 lidí bylo zraněno.
Stát Izrael bojuje v nikdy nekončícím boji o své přežití. Mohu uvést několik příkladů. Takzvaná Šestidenní válka byla zahájena v roce 1967 formou takzvané preemptivní operace, je nesprávně zmiňována jako preventivní úder. Skupina států arabské aliance pod vedením egyptského prezidenta Gamála Abd an-Násira, který si svým prohlášením, že Izrael vytlačí do moře, hodně naběhl. Během této Šestidenní války zlikvidoval Izrael prostřednictvím leteckých útoků skoro veškeré egyptské letectvo, které bylo vybaveno sovětskými letouny. Poznámka pod čarou, v zákulisí údajně sovětský velvyslanec poštvával Egypťany k útoku na Izrael. Protože se domníval, že Egypťané mají vojenskou převahu a Izrael si nedovolí žádný útok. Měl jsem tu velkou čest hovořit s přímým účastníkem této války, profesorem medicíny Shimonem Slavinem, který byl v této válce zařazen jako vojenský chirurg a také jako takzvaný žabí muž. Jen poznámka, šest let jsem byl jeho pacientem a dodnes jsme v mailové komunikaci. Pan profesor, i když má 83 let, je stále činný ve svém oboru a bezpečnostní situaci v Izraeli hodnotí jako velice špatnou. Zdůrazňoval mi při našich povídáních, že stát, který nemá silnou armádu je určen k zániku. Samozřejmě je to jeho názor, ale já se s ním ztotožňuji. V Izraeli trvá základní vojenská služba pro muže tři roky a rovněž je povinná i pro ženy, s určitými výjimkami.
Dalším mementem, kdy izraelská vláda podcenila informaci tajné služby Mosad, který varoval, že Izrael bude napaden arabskou aliancí 6. října 1973 v den největšího židovského svátku, v Den smíření. Tak byla zahájena Jomkipurská válka. S výraznými ztrátami stát Izrael útok odrazil a v tomto vojenském střetu zvítězil. Je pravdou, že v Egyptě jsou zachovány historické části vojenské techniky, demonstrující vítězství Egypta v této válce (zdroj Hynek Kmoníček, Diplomatické deníky).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV