Jako předseda Výboru pro školství, kulturu, vědu, lidská práva a petice Senátu PČR jsem velice znepokojen posledními kroky ministryně kultury Aleny Hanákové.
Foto:
senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek
reklama
Místo stabilizace resortu, systémové podpory kulturního života v naší zemi a jasné koncepce pokračuje ministryně Hanáková v neobhajitelné chaotické personální politice, kdy popírá svá vlastní slova a bez zjevných důvodů vyhazuje šéfy významných státních institucí, naposledy pak šéfa Národní galerie Vladimíra Rösela.
Stejně nekoncepční přístup uplatňuje paní ministryně při důležitých systémových změnách, například při slučování Národního divadla a Státní opery ministerstvo vůbec neví, jak finančně nákladná tato operace bude a zda jde vůbec o efektivní rozhodnutí v rámci ušetření státních peněz! Takový přístup je zcela nepřijatelný!
Jsem přesvědčen, že není možné dále akceptovat přístup paní ministryně, která oblast kultury svou špatnou politikou trvale poškozuje.
Na nejbližším jednání senátního výboru budu proto požadovat zařazení mimořádného bodu k činnosti Ministerstva kultury. Jsem přesvědčen, že je nutné, aby ministryně Hanáková výboru tyto alarmující zprávy vysvětlila a zároveň jasně představila další kroky, které chce v posledním vládním roce v této oblasti uplatňovat.
Marcel Chládek, předseda Výboru pro školství, kulturu, vědu, lidská práva a petice Senátu PČR
Co je podle vás za tím, že EU na jeho uzákonění tak lpí? Sama tvrdíte, že vzdor proti zákonu je, ale nestačí to. Podle mě nás prostě chce EU sledovat za každou cenu, a to je alarmující.
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.