Hulinský (ČSSD): Budu prosazovat transparentnější vypořádání závazků hlavního města

01.11.2011 10:32

Vedení hlavního města stojí v současné době před jedním z nejdůležitějších úkolů, kterým je příprava rozpočtu na rok 2012. Jeho součástí ovšem musí být také důkladná analýza všech závazků, které Praha v současné době má, a především hledání způsobu, jak tyto závazky vypořádat.

Hulinský (ČSSD): Budu prosazovat transparentnější vypořádání závazků hlavního města

Největší závazek Prahy souvisí s výstavbou tunelového komplexu Blanka,  neboť po minulé politické reprezentaci musíme doplatit dluh 2 miliardy korun. Z této částky  bude letos polovina vypořádána, druhou polovinou se musí vedení města zabývat v příštím roce. Mnou navrhované řešením spočívá v uhrazení závazku z dividend společností, v nichž má hlavní město podíl - zejména z energetických holdingů. Menší závazky lze řešit přesuny finančních prostředků v rámci jednotlivých kapitol, či využitím finanční rezervy.

V této souvislosti bych rád připomněl, že jsem v minulých letech společně s Karlem Březinou kritizoval možnost Rady hlavního města Prahy „rozparcelovat" dluhy po 50 milionech korun, což pak umožňuje obejít Zastupitelstvo hl.m. Prahy a vyhnout se tak případným potížím při projednávání konkrétního závazku právě v zastupitelstvu.

Osobně budu proto prosazovat, aby se tato praxe změnila a proces vypořádávání závazků hlavního města byl mnohem transparentnější. Prvními případy, kdy nedojde ke kouskování dluhu, by měly být závazky spojené se stavbou Strahovského tunelu ve výši 205 milionů korun a s financováním bazénu Šutka, kde dluh dosahuje 186 milionů. 

Jsem přesvědčen, že transparentní projednávání vypořádání finančních závazků hlavního města přispěje k vyspělejší politické kultuře a posílí možnost obyvatel Prahy kontrolovat její hospodaření.

JUDr. Petr Hulinský, Ph.D.

Dále čtěte:
Hulinský (ČSSD): Startují ostrá jednání o rozpočtu Prahy
Rozpočet Prahy na rok 2011 se sníží téměř o 5 miliard

##PROFIL 1535##


Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Petr Hulinský

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ostrá (SOCDEM): Model hospodářského růstu na základě nízkých mezd se už dávno vyčerpal

14:17 Ostrá (SOCDEM): Model hospodářského růstu na základě nízkých mezd se už dávno vyčerpal

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výši mezd.