„Katastrofa, ceny stoupají. Miliardáři z USA.“ Petr Bystroň z Německa. Co se u nás neví

10.05.2023 15:00 | Rozhovor

Rušení jaderných elektráren je katastrofa, ceny elektřiny stoupají, tvrdí poslanec německého Bundestagu Petr Bystroň (AfD). „Teď vychází najevo, že si vše prolobbovali američtí investoři a miliardáři, kteří teď profitují z těch uzákoněných změn,“ dodává s tím, že i sama firma RWE vlastnící jaderné elektrárny se distancovala od demonstrací proti jejich uzavření. Bystroň vysvětluje ParlamentnímListům.cz i různá nařčení, kterým čelí jak on osobně, tak jeho strana. A říká: Budeme vládnout.

„Katastrofa, ceny stoupají. Miliardáři z USA.“ Petr Bystroň z Německa. Co se u nás neví
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Bystroň na brněnské konferenci o stavu Evropské unie s názvem: Je Evropská unie reformovatelná?

Opět u nás proběhly debaty o tom, kdo nás osvobodil. A zda nás Sověti osvobodili, nebo okupovali. Jak se události na Ukrajině a vztahy s Ruskem propisují do tématu konce války v Německu? Co se mění a co by o tom český čtenář měl vědět?

Myslím, že to je jasné: ve čtyřicátém pátém nás Sověti osvobodili (velkou část území ČR jen proto, že Američané zůstali stát u Plzně). No a v šedesátém osmém nás Sověti spolu s armádami Polska, Maďarska a Bulharska okupovali. V Německu to tak jednoznačné není. 8. květen je pro Němce konec války, kterou prohráli. Rudá armáda na části území zůstala jakožto okupační vojsko a až do rozpadu východního bloku to území držela obsazené...

Do našeho veřejného prostoru prosakuje několik nařčení vůči vaší osobě či vůči AfD: že jste byl v Bělorusku a přiznal jste to teprve poté, až se na to přišlo. AfD jako celek prý „kooperovala“ s činiteli v Rusku za účelem šíření protiukrajinských nálad. A že mládežnická organizace AfD byla německou tajnou službou popsána jako „extremistická“. Co je na tom všem pravdy?

Wow! Celá snůška všech hejtů proti naší straně i mé osobě za poslední tři měsíce v jedné otázce. To je dobré. Tak kde začít?
Ano, je pravda, že naši mládežnickou organizaci tajná služba označila za pravicově extremistickou, spolu se dvěma dobročinnými organizacemi, Ein Prozen a Institut fuer Staatspolitik. Proč? Protože zastávají názor, že německá národnost není to samé jako německá státní příslušnost.
To druhé, že AfD kooperovala s nějakými ruskými stratégy, a dokonce se přitom spojila s komunistkou Wagenknechtovou, je výmysl novinářů z Washington Post. Je to takový zoufalý pokus zdiskreditovat to mohutné hnutí proti válce na Ukrajině, které ovládlo velkou část německé společnosti, a to napříč politickým spektrem. K jejich vlastnímu překvapení na těch demonstracích stojí stoupenci komunistů, Zelených i AfD vedle sebe. Ale ne proto, že by to tak zorganizoval nějaký superbrain v Kremlu, ale proto, že nechtějí válku.
No a Bělorusko? Jistěže jsem tam byl, stejně jako v Polsku, Estonsku, na Litvě či Ukrajině. Je to můj džob, jsem zahraničněpolitickým mluvčím naší strany. A jak ‚tajná‘ ta cesta byla, se může každý přesvědčit ze záznamu tiskové konference. Každému novináři, který se na to ptal, jsem poskytl odpověď. https://www.youtube.com/watch?v=XxLXpbceHwg
Celý ten pseudo skandál vyrobilo Sorosovo NGO Correctiv, den před zveřejněním naší mírové iniciativy v Bundestagu, aby tak něčím negativním překryli zpravodajství o té důležité iniciativě. To je jejich běžný postup.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Jaroslav Polanský

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Green Deal

Dobrý den, obracím se na vás jako na zastánce tohoto paktu nebo co to je. Můžete mi říci, kde třeba většina z nás má brát peníze na auta bez spalovacích motorů? Neměla by tedy minimálně EU lidem na nová auta nějak přispět? Myslíte si, že si je lidé u nás, kteří vydělávají kolem 20 tisíc měsíčně moho...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

amici mají dodnes germánsko, jako , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusečeněk , 10.05.2023 15:27:20
kolonii, snaží se ji , jako celou evropu zničit,nejprve ekonomicky- zelený šílenstvím, rušením atomových elektráren, zničením trubek v baltu, nyní zatažením do sebevražedné , atomové války, s čínou , ruskem,

|  23 |  0

Další články z rubriky

Násilí, když selžou volby. Český expert o Green Dealu jasně jako nikdo

13:00 Násilí, když selžou volby. Český expert o Green Dealu jasně jako nikdo

Po volbách do Evropského parlamentu by se lidé i média měli tvrdě domáhat splnění předvolebních slib…