„Lžou lidem do ksichtu. Jednou se jim to vrátí.“ Drsná dohra mezi vládou a ANO

29.04.2024 14:14 | Rozhovor

Jednání o důchodové reformě, které hnutí ANO opustilo? „Takhle slouží spousta politiků ANO ničení země a jejího charakteru. Nic jiného nedělají. Žádnou reformu nemají, lžou do ksichtu i svým voličům. Jednou se jim to vrátí,“ odsuzuje Babišovo hnutí člen ODS, právník a publicista Ondřej Šimíček. Ten má slova pohrdání i pro ty, kteří odmítají ukrajinskou zbrojní iniciativu Fialovy vlády. Poodhalil i situaci v ODS po jejím kongresu.

„Lžou lidem do ksichtu. Jednou se jim to vrátí.“ Drsná dohra mezi vládou a ANO
Foto: ANO
Popisek: Zástupci hnutí ANO Karel Havlíček, Alena Schillerová a Aleš Juchelka jednají na Pražském hradě

Děje se toho tolik, že nevíme, co dřív. Tak třeba kongres ODS. Prý to byla brutální nuda a nikdo se neodvážil ani pípnout proti Fialovi, který byl bez protikandidáta. Vnímal jste to taky tak?

Díky po čase za otázky. Opravdu mě moc těší, že mohu vašim čtenářům a mým milým fanouškům předat aspoň trochu pravdy.

Hele kongres… doba se mění. Není dobré prát vnitřní „prádlo“ na veřejnosti, když je každý kongres dnes v podstatě on-line komentován novináři na sociálních sítích. Dělají se pseudokauzy z různých výroků, které jsou určeny straníkům. Takže za mě se dřívější koncept kongresů, kde se jela velká politická debata – právě z důvodu téměř on-line medializace – překonal. Horká politická debata uvnitř strany nemá probíhat jako zdroj pro největší mor českého informačního prostoru – twitterovou žurnalistiku. Je legrační, jak se navážíte a pohrdáte diskusí v demokratické straně. Zeptal byste se, jestli někdo může aspoň jedinkrát pípnout proti Okamurovi v SPD? Když to udělali, většinou je vyhodili ze strany. Přitom těmto fašounským klaunům vaše médium tak trošku podkuřuje. Standardní demokracii zesměšňujete, politické firmy bez jakékoliv vnitřní demokracie vás nechávají v klidu. No tak já se tomu jen usměju.

Ve vedení je nově i poslankyně Eva Decroix. Je to jistě působivá a atraktivní dáma, ale nemá eurofederalistické názory jako z TOP 09? Takový reverzní Zahradil?

Eva je pravicová liberálka. Její ekonomické pohledy jsou daleko vpravo od pseudopravice, představovanou např. bublinou bývalého předsedy a otce zakladatele. U nás se vžila hloupá, směšná představa, že konzervativní = pravicové a liberální = levicové. Zpravidla jsou konzervativci mnohem blíže středu (ekonomickému), než pravicoví liberálové. A Eva, nebo klidně já, kolega z ČESKO.plus Radim Ivan a dnes si troufnu říct drtivá většina našich voličů jsou pravicoví liberálové. Takže Eva je člověk, ztělesňující typického voliče ODS. Člověk chápající dnešní svět, rozumějte proevropský člověk = pročeský člověk. A naopak – protievropský = protičeský. Jediná budoucnost naší země je v rodině demokratických zemí civilizovaného západu. Kdo tvrdí něco jiného, kdo říká lidem – jde to i jinak – tak lže. Buď z hlouposti a nerozhledu, anebo proto, že je darebák a manipuluje s nevzdělanými lidmi bez schopnosti vnímat realitu světa.

Ondřej Šimíček

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Jaroslav Polanský

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Publicista Ondřej Šimíček, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseEisenherz , 29.04.2024 14:36:12
Sympatický ODSák, vulgární a velmí sebevědomý šmejd. Ona ta celá ODSácká sebranka je odporná a už nevolitelná. Šimíček jen přispívá k její popularitě!

|  21 |  0

Další články z rubriky

Vlády, neziskovky, média. Všichni společně proti lidem. Shellenberger o Sorosovi, Bidenovi i cenzuře EU

23:59 Vlády, neziskovky, média. Všichni společně proti lidem. Shellenberger o Sorosovi, Bidenovi i cenzuře EU

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Byl jedním z novinářů, kteří rozkryli aféru Twitter Files. Příběh o tom, jak polit…