Až teroristé zaútočí na ČR, příliš se tomu nedivte. Veterán hodně skepticky promlouvá o úrovni našich bezpečnostních složek

13.08.2016 4:49 | Zprávy

ROZHOVOR Štve mě, když vidím, že jsem bojoval v Afghánistánu vlastně zbytečně a že kvůli německým politikům se nám teď v samém srdci Evropské unie toulají bůhvíkde tisíce muslimů s válečnými zkušenostmi, říká v exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Marcel Havlásek, bývalý příslušník elitní 601. skupiny speciálních sil „Generála Moravce“. A že bychom měli být klidní, že nás česká policie a agenti BIS či Vojenského zpravodajství ochrání? Vždyť i našeho džihádistu z Plzně nám museli Turci přivést za ručičku! Možná už brzy nás čeká zoufalý boj o život, až bude pro teroristy bezpečnější udeřit u nás než v Německu, říká válečník, který prošel mnoha boji v dalekém Afgánistánu proti Tálibánu a Hizb-e-Islami.

Až teroristé zaútočí na ČR, příliš se tomu nedivte. Veterán hodně skepticky promlouvá o úrovni našich bezpečnostních složek
Foto: bundeskanzlerin.de, tan
Popisek: Německá kancléřka Angela Merkelová

Spirála násilí v evropských státech všude kolem nás stoupá a stačí jediný pohled na mapu, aby si člověk všiml, že se přibližuje k našim hranicím. Liberálové a příznivci multi-kulti, jak se začíná říkat zastáncům přílivu migrace na starý kontinent, tvrdí, že se u nás nic takového stát nemůže. Co si o tom vy, jako muž, který proti muslimskému fanatismu bojoval, myslíte? Souhlasíte s nimi?

Pojďme si s chladnou hlavou a bez emocí říct nějaká fakta. Mezi uprchlíky, a to i podle EUROPOLU, jsou i navrátilci z bojových zón ze Sýrie, Iráku, Libye a dalších válek, a dál jednotlivci, malé skupinky členů různých teroristických skupin, radikálové, kteří Západ a náš životní styl, hodnoty, víru bytostně nenávidí. Ti tady chtějí buď naplánovat a provést přímé akce nebo řídit malé buňky, které budou provádět přímé akce, popřípadě naverbovat, zradikalizovat, vyškolit a ideologicky vést mladé rekruty z místní populace – těmi nejspíš budou potomci přistěhovalců, ke kterým mají tyto osoby blízko.

Vytvoří si pravděpodobně logistické zázemí a celé sítě, potřebné k vedení teroristických operaci, se vším co k tomu patří. Tihle lidé mají čas, nemusí spěchat. Jsou vytrvalí, cílevědomí a motivovaní. Oni jsou ti, kdo vybírají místo, čas a způsob případného útoku. K tomu všemu potřebují splynout s okolím, nebýt nápadní, potřebují mít velkou základnu, kde mohou nikým nerušení plánovat, kde se jim dostane logistické podpory, odkud mohou vše řídit a kde se bezprostředně po akci skryjí a po čase úplně zmizí. Skvělým příkladem je bruselská čtvrť Molenbeek, kde se policii a celému světu přímo pod nosem skrýval po úspěšně provedené akci celých 126 dnů terorista Salah Abdeslam. Neskrýval se na Blízkém východě, ale v samém centru Evropské unie. Neuvěřitelné? Ale možné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Petr Blahuš

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Vystoupení z EU

Nemyslíte, že když vystoupíme z EU, vedlo by to jen k tomu, že by se rozhodovalo o nás bez nás? Protože na evropském trhu jsme dost závislý.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jízda s Babišem. „Až nebudu v politice, jedu do Bhútánu. Tam mají ministra štěstí!“ Dozvěděli jsme se také

20:20 Jízda s Babišem. „Až nebudu v politice, jedu do Bhútánu. Tam mají ministra štěstí!“ Dozvěděli jsme se také

„Myslíte milion chvilek nenávisti. Forum neřeším, ten člověk je posedlý Babišem. Už jsem si na ty ne…