Babiš pro PL: Vystrčil na Tchaj-wanu? Volební kampaň. Propagační cesta za státní peníze. Ani neumí anglicky. A Pavel Novotný...

04.09.2020 12:17 | Zprávy
autor: Radim Panenka

ROZHOVOR Vystoupení šéfa Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wanu dokládají, že účel cesty je ovlivnit domácí politické dění. ParlamentnímListům.cz to řekl premiér Andrej Babiš. Podle něho je Vystrčil diplomatický amatér. „Se zahraničními partnery prostě nemluví a on s nimi vlastně ani mluvit nemůže, protože neumí anglicky,“ podotkl Babiš.

Babiš pro PL: Vystrčil na Tchaj-wanu? Volební kampaň. Propagační cesta za státní peníze. Ani neumí anglicky. A Pavel Novotný...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš při rozhovoru pro PL

Pane premiére, jak to vypadá s vaší běloruskou iniciativou? Po třech týdnech demonstrací se zdá, že evropská aktivita utichá.

Celé to je vnitřní záležitost Běloruska, protože Bělorusové sami si musí rozhodnout jak a co ve své zemi chtějí. Nemůžeme násilně ovlivňovat jejich vnitropolitickou situaci nebo se do toho vměšovat. Setkal jsem se zástupci běloruské menšiny, dali mi nějaké informace, které se měly týkat zapojení lidí z naší země do nepokojů v Bělorusku. Nechal jsem to prověřit a dnes s určitostí vím, že jakékoliv nařčení, že ČR ovlivňovala situaci v Bělorusku, nejsou pravdivá. Zároveň jsme ve vládě probrali možnost humanitární pomoci. Přistupovat k nějakým sankcím, jak to udělali v Pobaltí, tak o tom neuvažujeme, jsme součástí EU. Budeme v této záležitosti postupovat podle dohody na evropské úrovni.

Nemluvíte teď trochu jinak? Před pár týdny jste byl de facto lídrem mezi evropskými státy a vyzýval jste k akci a podpoře běloruské opozice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…