Chci lidem pomáhat. Mám obavy z budoucnosti, kterou vláda chystá pro naše děti a vnuky, říká Majerová

18.09.2022 15:20 | Rozhovor

„Ještě nikdy v naší zemi nepanovala taková atmosféra netolerance, pokoutného vyhrožování a vyvolávání strachu,“ právě těmito slovy shrnuje své zážitky z vrcholící senátní kampaně Zuzana Majerová, předsedkyně Trikolory. „Samozřejmě, že pohodlnější by bylo se doma natáhnout, dát nohy nahoru a pustit si třeba nějaký film. Ale nejsem určitě jediná, kdo cítí zodpovědnost za to, kam se naše země ubírá, kdo myslí na naše děti a vnoučata a má obavy, jakou budoucnost jim chystáme, respektive v jakém stavu jim předáme naši zemi. A některé věci prostě jinde než v parlamentu zařídit nejdou,“ myslí si Majerová, podle které prakticky všichni její protikandidáti kopou, a jeden kopal v minulém volebním období, za vládní garnituru.

Chci lidem pomáhat. Mám obavy z budoucnosti, kterou vláda chystá pro naše děti a vnuky, říká Majerová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zuzana Majerová

Jste ve finále volební kampaně před prvním kolem senátních voleb. O co byla tato kampaň náročnější, než veškeré vaše dosavadní kampaně? 

Zažila jsem již různé kampaně. Dříve jako dobrovolnice, která pomáhala druhým, později přímo na vlastní kůži, když jsem sama v různých volbách kandidovala. Ještě nikdy ale v naší zemi nepanovala taková atmosféra netolerance, pokoutného vyhrožování a vyvolávání strachu. Příklad? V krámě se bojí vylepit můj volební plakátek, v hospodě odmítají volební podtácky s mojí fotografií. Přitom nejde o cizí lidí, ale o lidi, kteří se mnou sympatizují. Takže proč? Protože jim členové místního zastupitelstva vyhrožují, že pokud to udělají, už jim neprodlouží nájemní smlouvy. A jakou mají dotyční zastupitelé, kteří tohle provozují, stranickou příslušnost? Ponejvíce ODS a KDU-ČSL. Fakt to jsou neuvěřitelné poměry, kam Fialova vláda naši zemi přivedla.

Kdybych se vás zeptal, jaký nejsilnější zážitek si odnášíte z finišující kampaně, co by to bylo? 

Těch malých drobných hezkých zážitků a milých setkání je spousta a souvisejí s mými každodenními cestami po obcích a městech mého olomouckého volebního okrsku. Setkávání a povídání s lidmi a jejich podpora mě doslova nabíjí. Jeden z nejsilnějších zážitků asi byl, když jsem na statisícové demonstraci na pražském Václaváku vstoupila na pódium, a pak také neskutečně krásná odezva na můj projev. Každý den s lidmi přináší spoustu pěkných až dojemných zážitků, nejde vybrat jen jeden.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…