Hejma: Čajíček, to kompro na Babiše. Pravda o Havlovi. Hrozí fronty na banány

06.10.2021 11:24 | Rozhovor
autor: David Hora

„Volby protentokrát nemůžou dopadnout jinak než špatně, Babiš i Bartoš jsou jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet,“ říká komentátor a frontman kapely Žlutý pes Ondřej Hejma. To, co se dnes děje, prý smrdí totáčem. Předvolební kampaň označuje za prázdnou a nudnou, plnou moralizující falše, lží a manipulace. „I to bombastické kompro na Babiše je spíš čajíček, ne ta správná ‚smoking gun‘,“ míní. Vysvětlil, proč podporuje Trikolóru i co říká na slova Petra Fialy ohledně toho, že „patříme na západ“.

Hejma: Čajíček, to kompro na Babiše. Pravda o Havlovi. Hrozí fronty na banány
Foto: David Hora
Popisek: Komentátor a frontman kapely Žlutý pes Ondřej Hejma

Pane Hejmo, vy jste se rozhodl podpořit ve volbách Trikolóru. Proč právě ji?

V poslední době je kolem nás hodně špatných věcí a jejich společným jmenovatelem je stále se zrychlující ubývání svobody. Program Trikolóry beru jako jedinou možnost volby, za kterou se nemusím stydět, ba mám z ní přímo dobrý pocit. Všem doporučuji, a děkuji našemu (zatím) demokratickému státu, že mohu svůj názor takto svobodně vyjádřit.

Například na Petra Koláře, který nazpíval hymnu SPD, se od některých kolegů snesla vlna kritiky. Zaznamenáváte podobné reakce na svoji osobu?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…