Merkelová? Nic. Dodnes se létá! Mají z ní srandu. Co zapadlo o Bruselu a Itálii? Petr Bystroň nejen z Německa

30.03.2020 6:45 | Zprávy

ROZHOVOR „Merkelová dlouhé týdny nepodnikla vůbec nic, přestože ty informace ze zahraničí měla. Věděla, jak dramatická situace je,“ říká k opatření v souvislosti s koronavirem poslanec německého Bundestagu za Alternativu pro Německo (AFD) Petr Bystroň. Nedávný televizní proslov kancléřky k národu pak označil za „snůšku všeobecných pouček“ a zmínil i jeho parodie na sociálních sítích. Promluvil o tvrdých opatřeních, která schválili v Bavorsku, kde sám žije, i o atmosféře mezi lidmi. Svůj názor řekl i na uzavření hranic pro takzvané pendlery. Vyjádřil se také k pomoci Itálii a zmínil italský vděk vůči Rusku i selhání EU.

Merkelová? Nic. Dodnes se létá! Mají z ní srandu. Co zapadlo o Bruselu a Itálii? Petr Bystroň nejen z Německa
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Bystroň na brněnské konferenci o stavu Evropské unie s názvem: Je Evropská unie reformovatelná?

V Německu je kolem padesáti tisíc potvrzených případů nákazy koronavirem. Jak hodnotíte přístup vlády k této situaci? Jsou podle vás opatření, která vláda zavedla, dostačující?

Německá vláda dlouhé týdny vůbec na ohrožení koronavirem nereagovala a teď reaguje přehnaně. Virus se objevil už koncem minulého roku, poprvé v Číně. První koronavirem nakažená osoba v celé Evropě byl právě německý zaměstnanec firmy Webasto, který přiletěl z Číny do Německa už v lednu tohoto roku. My, jako opozice, jsme vyzývali vládu, aby jednala. Já jako zahraničněpolitický mluvčí jsem poukazoval na opatření, která okamžitě zavedly státy jako Čína nebo Nový Zéland, Austrálie… takže vláda všechny tyto vědomosti měla. Přesto dlouhé týdny žádné kroky nepodnikla. Teď, když epidemie zasáhla německé obyvatelstvo, tak překotně střílí přes cíl.

Co konkrétně podle vás měla tedy německá vláda udělat?

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala se nevyrovnal s výpraskem, říká Filip Turek. V Bruselu zažil šok a zklamání

4:44 Fiala se nevyrovnal s výpraskem, říká Filip Turek. V Bruselu zažil šok a zklamání

Směšná neschopnost vyrovnat se s volebním výpraskem SPOLU. Tak označil europoslanec Filip Turek (Pří…