O co jde demonstrantům? Zkušený Vlk: Rozvrat státu. Končí to u Hitlera a Stalina. Stále stejné řeči, stejné sny

04.06.2019 4:43 | Zprávy

ROZHOVOR Demonstrace proti Andreji Babišovi jsou součástí politického boje o moc v Evropě a v západní civilizaci obecně. Stejný politicko-ideologický základ měly protestní akce na Slovensku proti Robertu Ficovi, údajně odpovědnému za vraždu novináře Kuciaka, podobné probíhaly v Rumunsku, v Polsku a jinde. Stále stejné ideály, stále stejné peníze, stále stejné myšlenky. Tvrdí to publicista Václav Vlk starší s tím, že o nezávislost justice nešlo, nejde a nepůjde. Naopak, tihle lidé touží dostat celou justici pod svůj vliv. Jsou nespokojeni už od roku 1992, kdy vznikla klasická demokracie. Považují se za něco lepšího a jsou přesvědčeni, že mají právo na nadřazené postavení, ale už 27 let jim to nevychází.

O co jde demonstrantům? Zkušený Vlk: Rozvrat státu. Končí to u Hitlera a Stalina. Stále stejné řeči, stejné sny
Foto: Archiv VV
Popisek: Publicista Václav Vlk

Série demonstrací organizovaných spolkem Milion chvilek za demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové a proti premiéru Andreji Babišovi pokračuje v úterý večer další demonstrací na pražském Václavském náměstí. Co si o těch protestech, které rozpoutala obava z ohrožení nezávislosti justice, myslíte?

Hlavně si myslím, že to nejsou demonstrace kvůli nějakému „ohrožení nezávislosti justice“. Jsem přesvědčen, tak jako mnoho dalších, že justice je spíše ohrožena některými „orgány činnými v trestních řízeních“, určitou částí státních zástupců, částí policie a tento trend se začíná objevovat i u jinak většinou solidní práce soudů. Viz známé případy Parkanová, Mlynář mladší, Vitásková, Nečesaný, a pár dalších. Ale při porovnání třeba se soudními skandály například ve Francii, Itálii a USA jsme na tom z hlediska justice celkem dobře. Tyhle „demonstrace“ jsou ve skutečnosti jen jinou formou politického boje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …