Piráti a nepřizpůsobiví. Bílý feťák, co zevluje v paneláku. V SPD nerozlišujeme lidi podle etnika, vzkazuje Okamura

24.09.2021 19:16 | Rozhovor

„Koalice SPOLU oblepila republiku billboardy, na kterých mě vyobrazuje jako hrozbu. A svým způsobem mají pravdu. Okamura je totiž skutečně hrozbou pro jejich plány,“ vysvětluje předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura, proč je takto démonizován jako extremista. Naposledy v předvolebním projevu Petra Fialy, který spojil dohromady všechno zlo v podobě populistů, extremistů a Putinových agentů a společné prý mají to, že „lijí jed“. Okamura tuto frázi považuje za pouhou rétoriku zklamaného.

Piráti a nepřizpůsobiví. Bílý feťák, co zevluje v paneláku. V SPD nerozlišujeme lidi podle etnika, vzkazuje Okamura
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Český Jarmark SPD v Hradci Králové. Tomio Okamura mezi občany

Romský občanský aktivista Jaroslav Miko publikoval výzvu, aby všichni Romové a všichni kdo chtějí chránit menšiny, volili tak, aby zastavili Okamuru – tedy, aby volili SPOLU nebo Piráty se STAN. Není to poprvé, co zaznívají takové výzvy, aby Romové volili proti Okamurovi. Co na toto stavění Romů proti vašemu hnutí říkáte?

Potvrzuje se, že SPD je jedinou stranou bojující proti zneužívání dávek nepřizpůsobivými a potrefené husy se zkrátka ozývají.

My jsme předložili zákon na zpřísnění pravidel pro vyplácení sociálních dávek. Tento návrh SPD již několik měsíců ve Sněmovně blokují poslanci Pirátů, ČSSD a KDU-ČSL, protože podporují nepřizpůsobivé. Náš návrh zkrátka mnohým vadí. A zaznamenávám, že tito lidé doporučují volit Piráty, takže se ukazuje, kdo má jaký program.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …