Po volbách: Teď skončí Ukrajina, tvrdě. Role Babiše. Hromada hnoje se rozpadá. Předpověď pro ČR

10.06.2024 10:12 | Rozhovor

Babiš má právo na oslavu, ale bude mít právo říci si voličům i o křeslo premiéra? soudí analytik Štěpán Kotrba. Ten po volbách do Evropského parlamentu připravil předpověď pro nejbližší dobu. „Zanedlouho ta válka skončí. Porážkou Ukrajiny. Bezpodmínečnou,“ tvrdí třeba. A neúspěch liberální „kavárny“ v evropském měřítku? „Řád světa se nerozpadá. Rozpadá se jen hromada hnoje z těch lží,“ píše Kotrba. Ten chválí Kateřinu Konečnou a má doporučení pro Filipa Turka.

Po volbách: Teď skončí Ukrajina, tvrdě. Role Babiše. Hromada hnoje se rozpadá. Předpověď pro ČR
Foto: Repro Facebook
Popisek: Oslavy vítězství v eurovolbách u hnutí ANO

Takže Babiš má 7 mandátů. Směřuje hnutí ANO k tomu, že za rok bude jeho zástupce premiérem?

Macron ve Francii v reakci na prohru své strany okamžitě rozpustil parlament a vyhlásil mimořádné volby. Najde Fiala odvahu následovat Macrona? Pětikoalice prohrála. Získala pouze 37,17 %.

Silný politik hrdě odejde, aby se o chvíli později s potleskem vrátil. Říká se tomu potvrzení mandátu. Slaboch bude umolousaně pokračovat dál, protože každý den ve funkci je dobrý. „Nenecháme republiku extremistům a populistům,“ pravil premiér majetnicky na tiskovce. Projekt SPOLU bude pokračovat i nadále. ODS ani lidovcům totiž nic jiného nezbývá.  

ANO prokázalo, že je nejsilnější stranou české politiky. Nahradilo Zemanovu sociální demokracii ve velikosti i rozkročením přes střed. Nyní více doprava než doleva. Vítězí přes všechny plivance na předsedu a snahy o jeho kriminalizaci. To ovšem zavazuje. Babiš má právo na oslavu, ale bude mít právo říci si voličům i o křeslo premiéra? Má lídry, má odborné týmy stínové vlády, má organizační strukturu ve všech krajích.

SPOLU celkově 6, jenže v tom jsou tři poslanci TOP 09. Piráti opravdu bídní, Starostové dle očekávání. Jak si výsledky těchto subjektů vysvětlit?

Opozice jasně zvítězila. Zvítězila nekompromisní kritika vlády, kritika její zahraniční politiky, kritika Bruselu, kritika energetické, průmyslové i sociální politiky Česka i Evropské unie. Kritika imigračního hujerství. SPOLU dosáhlo dle předsedy ODS a premiéra „velmi slušného výsledku, ze kterého nejsme nadšeni“. Tento výrok vstoupí do čítanek slizkosti. ODS jako lídr této koalice a nejsilnější vládní strana, flagrantně prohrála, i když si myslí její lídři před kamerami opak. Na plachtě za sebou při tiskové konferenci mělo SPOLU heslo DĚKUJEME: Mělo tam stát: Děkujeme, ale odcházíme.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jaroslav Polanský

Kdo seje vítr, sklidí bouři

Vážená paní Pekarová, nemyslíte, že "nešťastná vyjádření" používá soustavně pětikoaliční vláda vůči svým občanům, kteří mají výhrady ke způsobu jejího vládnutí a nazývá je dezoláty a proruskými živly? Je to skutečně slušné a s respektem k odlišným názorům? Zdravím a doufám v odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

I když, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVladimir00 , 10.06.2024 11:11:04
můžu akceptovat některé postřehy Kotrby, ale v případě SPD je vedle jak ta jedle. Kotrba radí Okamurovi zbavit se Fialy, ale já považuji Fialu (z SPD) jako velmi rozumného a komunikativního politika. Naopak - nejvíc se to projevilo při zdůvodňování výdledků voleb, bych srdečně doporučil Okamurovi, aby si vzal učitele "rétoriky" a dřel rétoriku - mluvení k lidem. Ten jeho projev (viděl jsem na CNN) byl úděsný, když se opakoval, opakoval nevýznamné výrazy, motal se dokola a nebyl schopen ukončit svou řeč i když to mohl zhodnotit racionálně 1- 2 větami a šlus. SPD potřebuje víc takových Fialů, Kobzů , Foldynů a Okamura by neměl vykládat své málo říkající věty , jak nastavovanou kaši. Další věc, kterou mne Okamura šokoval, že mluvil pořád o hlasech, o získávání hlasů, o nutnosti získávat hlasy ... a ale nic neříkal o občanech, o hájení zájmu občanů, o mluvení za občany. Jevilo se to jako pohrdání občany a sprosté kupčení s "hlasy". "Hlasy" musí být až výsledkem práce pro občany. Takže to je rozdíl oproti názoru Kotrby. Dobře to dělala v kampani (i mimo) KK, která za lidmi jezdila, mluvila s nimi, zajímala se o jejich názory ... Tak se má dělat volební kampaň !

|  13 |  0

Další články z rubriky

Biden? „Čekají nás nebezpečnější věci.“ Zdeněk Zbořil tuší širší pozadí

14:35 Biden? „Čekají nás nebezpečnější věci.“ Zdeněk Zbořil tuší širší pozadí

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Předpokládám, že na věci ‚šokující‘ se musíme teprve připravit, protože nás …