Senátor z ODS: Babiš se po každém summitu EU bije v prsa, jak hájil naše zájmy. A toto pak přijde bez povšimnutí k nám

09.02.2020 0:01 | Zprávy

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Galský kohout už příliš nejen ekonomicky „nekokrhá“, ale jeho akce ve střední Africe proti teroristům a islamistům, ve které budou také nasazeni naši vojáci, je správná. Vize aut jen pro bohaté je chybná a celé ekologické šílení, především v Německu, na nás jednoznačně dopadne. Zcela jistě ekonomicky a v tom negativním slova smyslu, protože vzdávat se čisté jaderné energie je trestuhodné. To uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor Lumír Aschenbrenner. Andrej Babiš podle něj nechrání národní, ale především vlastní zájmy. A upozorňuje rovněž na bezbřehé nebezpečí sledování všemi všech díky internetu a sociálním sítím.

Senátor z ODS: Babiš se po každém summitu EU bije v prsa, jak hájil naše zájmy. A toto pak přijde bez povšimnutí k nám
Foto: Repro Facebook
Popisek: Senátor ODS, Lumír Aschenbrenner

Jak se díváte na zelenou politiku Německa, kde odstavují jaderné elektrárny, zakazují vjezd automobilům na naftu do měst a stát jedná proti vlastnímu průmyslu. Bude mít toto dopady i na nás?

Německá společnost má ráda svá auta se spalovacími motory, ale současně už několik desetiletí slyší i na ekologická témata. Není proto divu, že například z mého pohledu kontroverzní plán z roku 2011 na uzavření německých jaderných elektráren se u německé veřejnosti setkal s většinovým souhlasem.

Myslím si, že německá zelená politika bude mít na nás zásadní dopad. A to samozřejmě negativní. Například se v jejím důsledku i u nás v budoucnosti budou hodně zvedat ceny elektrické energie. Bude to mít dopad na zásadní transformaci automobilového průmyslu, který je hybnou silou českého průmyslu. Elektrická auta budou daleko dražší a vybudování infrastruktury bude mimořádně nákladné. Zdá se také, že při požáru budou téměř neuhasitelná. Budou to bohužel auta především pro bohaté.

Čistá energie může přitom pocházet z jaderných reaktorů a jejich nové moderní typy už existují. Ekologické tažení u našich sousedů navíc mění i politiku, na vzestupu jsou dnes především tamní Zelení. Těžko odhadovat, jak to pak ovlivní vztahy s Českem.

Musíme rychle implementovat všechny směrnice EU, nebo se můžeme nějaké postavit i za cenu sankcí? Máme být jakési zlobivé dítko Unie, společně třeba se zeměmi Visegrádu?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Václav Fiala

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Pozitivní diskriminace

Na jednu stranu odsuzujete pozitivní diskriminaci, na druhou stranu vám nevadí, že se jí vaše vláda dopouští? Proč třeba neustále zvýhodňujete Ukrajince? Já to chápal zpočátku, ale po třech letech? A druhá věc, proč už se dnes nemůžou problémy nazývat skutečnými jmény, proč se kolem některých našlap...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Covid, Green Deal, digitální měna? Pracoval pro ně, teď odhaluje, co se chystá

7:50 Covid, Green Deal, digitální měna? Pracoval pro ně, teď odhaluje, co se chystá

Mnoho let pracoval pro americkou globální investiční společnost. Velmi detailně tak nahlédl pod pokl…