Senátor z ODS: Babiš se po každém summitu EU bije v prsa, jak hájil naše zájmy. A toto pak přijde bez povšimnutí k nám

09.02.2020 0:01 | Zprávy

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Galský kohout už příliš nejen ekonomicky „nekokrhá“, ale jeho akce ve střední Africe proti teroristům a islamistům, ve které budou také nasazeni naši vojáci, je správná. Vize aut jen pro bohaté je chybná a celé ekologické šílení, především v Německu, na nás jednoznačně dopadne. Zcela jistě ekonomicky a v tom negativním slova smyslu, protože vzdávat se čisté jaderné energie je trestuhodné. To uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor Lumír Aschenbrenner. Andrej Babiš podle něj nechrání národní, ale především vlastní zájmy. A upozorňuje rovněž na bezbřehé nebezpečí sledování všemi všech díky internetu a sociálním sítím.

Senátor z ODS: Babiš se po každém summitu EU bije v prsa, jak hájil naše zájmy. A toto pak přijde bez povšimnutí k nám
Foto: Repro Facebook
Popisek: Senátor ODS, Lumír Aschenbrenner

Jak se díváte na zelenou politiku Německa, kde odstavují jaderné elektrárny, zakazují vjezd automobilům na naftu do měst a stát jedná proti vlastnímu průmyslu. Bude mít toto dopady i na nás?

Německá společnost má ráda svá auta se spalovacími motory, ale současně už několik desetiletí slyší i na ekologická témata. Není proto divu, že například z mého pohledu kontroverzní plán z roku 2011 na uzavření německých jaderných elektráren se u německé veřejnosti setkal s většinovým souhlasem.

Myslím si, že německá zelená politika bude mít na nás zásadní dopad. A to samozřejmě negativní. Například se v jejím důsledku i u nás v budoucnosti budou hodně zvedat ceny elektrické energie. Bude to mít dopad na zásadní transformaci automobilového průmyslu, který je hybnou silou českého průmyslu. Elektrická auta budou daleko dražší a vybudování infrastruktury bude mimořádně nákladné. Zdá se také, že při požáru budou téměř neuhasitelná. Budou to bohužel auta především pro bohaté.

Čistá energie může přitom pocházet z jaderných reaktorů a jejich nové moderní typy už existují. Ekologické tažení u našich sousedů navíc mění i politiku, na vzestupu jsou dnes především tamní Zelení. Těžko odhadovat, jak to pak ovlivní vztahy s Českem.

Musíme rychle implementovat všechny směrnice EU, nebo se můžeme nějaké postavit i za cenu sankcí? Máme být jakési zlobivé dítko Unie, společně třeba se zeměmi Visegrádu?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Václav Fiala

soudní proces

Dobrý den. Opět se řeší kauza Čapí hnízdo, jak je možné, že se kauzy vlečou i třeba deset a více let? Kde je chyba? Vždyť to přeci není normální a podle mě to snižuje pak váhu celého procesu i případný trest, v horším případě to pak dopadá na ty, co jsou případně uznáni jako nevinní, kdo jim vrátí ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další dvě udání: Grázlové u koryt už se neštítí ničeho, říká Majerová

9:55 Další dvě udání: Grázlové u koryt už se neštítí ničeho, říká Majerová

Nejen udání Zdeňka Šarapatky kvůli výroku o společném potrestání vládní koalice, ale i mediální hnoj…