Smlouva s USA. Asi nevíte. Okamura odhalil, co chce Fiala podepsat

08.05.2023 13:50 | Rozhovor

Petr Fiala hovořil na sněmu Pirátů o společném boji proti extremismu. Předseda opozičního hnutí SPD zase hovoří o drzosti a aroganci, jaké nemají obdoby. Premiér a jeho ministři občanům lžou a ještě tomu říkají „odpovědná politika“. A lidem se lze jen těžko divit, že této vlády už mají dost.

Smlouva s USA. Asi nevíte. Okamura odhalil, co chce Fiala podepsat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Premiér Petr Fiala se na setkání Pirátů vymezil proti extremismu a populismu. „Extremismus a populismus, který jsme společně porazili ve volbách, totiž nikam nezmizel. Naopak vlivem současných krizí je ještě troufalejší a nebezpečnost dále stoupá,“ řekl. Co říci na to, když je 92 opozičních poslanců a milion dalších voličů, jejichž hlasy propadly, označeno předsedou vlády za extremisty a populisty?

Drzost a arogance premiéra Petra Fialy nezná mezí! Pohrdá obyčejnými lidmi. Premiér Fiala mluví o extremismu a sám hovoří na fóru Pirátů, kteří jsou sami neomarxističtí extremisté? Sám Ivan Bartoš se fotil s vlajkou teroristické organizace Antifa, kterou založili němečtí komunisté. Fiala mluví o extremismu a sám podporuje ukrajinskou vládu, která se hlásí k ukrajinským fašistům typu Bandery. Fiala mluví o populismu. Přitom před volbami sliboval, že nebude zvyšovat daně a Česká republika se nebude zadlužovat, ale nyní činí pravý opak.

Populisticky sliboval a lhal. Fiala má tu drzost označovat lidi, kteří protestují proti tomu, že je u nás největší nárůst cen energií v celé Evropě a současně největší nárůst zadlužování, za extremisty a populisty? Opravdu si nevidí do úst. Je totálně odtržen od reality a pohrdá obyčejnými lidmi.

Premiér Fiala hovořil o tom, že ti, kdo „dnes lidem bezostyšně nabízejí nerealistické, škodlivé, ale líbivé odpovědi“, jsou ve výhodě před demokratickými politiky, kteří si naplno uvědomují svoji odpovědnost. Takže Fiala lidem „odpovědně“ a „realisticky“ lhal, že nebude zvyšovat daně a zadlužení a že nepodpoří zákaz aut se spalovacími motory. To je ten jeho nepopulistický „realismus“…

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Extrémistická 5demolice ví, že bez korespondenčího a internetového volebního podvodu, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseLuis5 , 08.05.2023 16:18:02
nemá šanci se dostat do směmovny ani jako opozice.

|  14 |  0

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…