Stanislav Huml, kandidát České suverenity do Bruselu: Doba zraje k uspořádání referenda o setrvání v EU. Vládnou nám byrokraté bez mandátu

14.03.2019 17:47

ROZHOVOR „Stále si myslím, že volný pohyb zboží je pozitivum. Pamatuji ještě dlouhé fronty kamionů na našich hranicích. Volný pohyb osob je taky fajn, chce to ale důslednou ochranu vnější hranice EU, která chybí,“ říká Stanislav Huml, který je trojkou na kandidátce České suverenity pro evropské volby. Podle Humla zastupoval v končícím volebním období dobře české zájmy v europarlamentu například filozof Jan Keller. „Škoda že končí a nechce kandidovat,“ lituje Huml.

Stanislav Huml, kandidát České  suverenity do Bruselu: Doba zraje k uspořádání referenda o setrvání v EU. Vládnou nám byrokraté bez mandátu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanislav Huml

Kterým otázkám byste se chtěl především v Evropském parlamentu věnovat?

Chtěl bych se věnovat bezpečnosti a dopravě.

Anketa

Vadí vám výrok Václava Klause ml. o EU a Židech?

3%
97%
hlasovalo: 21389 lidí

Zastupovali nás v posledním období čeští europoslanci dobře? Uměl byste někoho pochválit? A kdo naopak zklamal? Hájili skutečně v EP všichni čeští europoslanci české zájmy?

Dobrá otázka. Podle mého jistě subjektivního názoru byl pročeský poslanec Jan Keller. Škoda že končí a nechce kandidovat.

Co s pozicí ČR v Evropské unii udělá odchod Británie koncem měsíce? A myslíte, že odchod samotný proběhne hladce?

Nemyslím, že by odchod Británie změnil pozici ČR v EU. Pokud proběhne hladce a obyvatelé na odchodu vydělají, bude to maják pro ostatní, aby také přemýšleli o samostatnosti. Proto ty potíže při vyjednávání. Je v zájmu našich občanů v Británii pracujících, aby odchod proběhl hladce a mohli v klidu žít a pracovat.

Spatřujete na současné Evropské unii nějaká pozitiva?

Stále si myslím, že volný pohyb zboží je pozitivum. Pamatuji ještě dlouhé fronty kamionů na našich hranicích. Volný pohyb osob je taky fajn, chce to ale důslednou ochranu vnější hranice EU, která chybí. Postrádám také rovnoprávnost států v EU a nelíbí se mi zásahy do suverenity národních států nad rámec nutnosti. Byrokraté vládnou bez mandátu voličů, a to je třeba změnit.

Fotogalerie: - Obrázky v pařížských ulicích

V Paříži se na zdech objevuje rozdílná propaganda....
V Paříži se na zdech objevuje rozdílná propaganda....
V Paříži se na zdech objevuje rozdílná propaganda....
V Paříži se na zdech objevuje rozdílná propaganda....
V Paříži se na zdech objevuje rozdílná propaganda....
V Paříži se na zdech objevuje rozdílná propaganda....

Změnila se Evropská unie od roku 2004 natolik, že by stálo za úvahu uspořádání nového referenda o setrvání?

Nebudu nikdy bránit referendu. Doba k uspořádání referenda zraje.

Francouzský prezident Emmanuel Macron se rozhodl oslovit Evropany prostřednictvím otevřeného dopisu. Podle jeho slov musí Evropa hledat svou budoucnost, bránit se zneužívání nenávisti a v mnoha aspektech sjednotit své kroky. Souhlasíte, že jsou to pro dnešní Evropu palčivé otázky?

Macron není a doufám, že nikdy nebude, můj prezident. Už i ve vaší otázce jsou prázdné fráze.

Solidarita podle Macrona tkví ve „společné azylové politice se společnými pravidly přijímání a odmítání“. Myslíte si to také? Měli bychom společnou azylovou politiku chtít? A takovou, jako ji chce pan Macron?

Nemyslím. Národní státy mají právo určovat, jak budou nakládat s ilegály. Jasná pravidla mají být stanovena na vnější hranici shengenského prostoru. Tam je třeba zaměřit pozornost.

Je podle vás migrační krize uměle vyvolaným problémem?

Je vyvolána hloupou a bezohlednou politikou při vměšování do vnitřních věcí jiných států. Lybie, Irák, Syrie. Agrese vyvolala humanitární krizi, přidali se ekonomičtí migranti a svou roli absolutně nezvládla Angela Merkelová. Nic z toho není umělé. Mnohé bylo hloupé.

Miliardář a filantrop George Soros si postěžoval, že EU se hroutí jako SSSR v roce 1991 a že „politbyro“ jen vydává zbytečné příkazy. Je jeho hodnocení trefné? Nebo za to mohou právě lidé, jako je on?

Do určité míry je trefné. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Marek Korejs
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondra, zrádce vlasti? Novotný není diamant, ale lidské hovno. Obeznámený exposlanec promlouvá o zavrtávání do mocných zadnic

17:47 Vondra, zrádce vlasti? Novotný není diamant, ale lidské hovno. Obeznámený exposlanec promlouvá o zavrtávání do mocných zadnic

ROZHOVOR „Stejně tak jako nestojím o to, aby mne a mé blízké chránila jen Moskva, stejně nestojím o …