Brno: Dotace na zelené střechy a využití dešťovky startují

02.06.2019 10:45

Od 1. června mohou zájemci žádat o podporu v rámci dvou nových dotačních programů města Brna pro oblast životního prostředí. Prvním je celorepublikový unikát Zeleň střechám! podporující vytváření zelených střech. Druhým je dotační program s názvem Nachytej dešťovku!, kterým bude město Brno podporovat využití srážkové vody.

Brno: Dotace na zelené střechy a využití dešťovky startují
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

Brno pokračuje v rozvoji systému dotační podpory environmentálních projektů. Přichází tak jako první město v České republice s programem Zeleň střechám!, díky němuž mohou občané i podnikatelé získat příspěvek na realizaci zelených střech.

Výše dotace se bude odvíjet zejména od kategorie osoby žadatele a typu zelené střechy a bude se pohybovat v rozmezí od 900 do 1 400 korun na metr čtvereční. Žadatel rovněž obdrží příspěvek na odborný posudek spojený s realizací zelené střechy ve výši až 10 tisíc korun.

Nachytej dešťovku

Druhou novinkou je projekt Nachytej dešťovku. Tento dotační program je určen pro úspěšné žadatele o dotaci v rámci již zavedeného dotačního programu Státního fondu životního prostředí Dešťovka. Brno tak opět jako první město v zemi navazuje v této oblasti na podporu státu a svým obyvatelům ještě více zpřístupňuje projekty na využití srážkové vody.

Žadatelům o dotaci město přispěje částkou ve výši 50 % příspěvku již poskytnutého Státním fondem životního prostředí a žadatel na území města Brna tak může získat až 75% podporu svého projektu. O tuto dotaci mohou požádat i ti, kdo realizovali svůj projekt s pomocí SFŽP již v roce 2018.

Základním účelem programu je motivovat vlastníky a stavebníky obytných domů k udržitelnému a efektivnímu hospodaření s vodou a snížit tak množství odebírané pitné vody z povrchových a podzemních zdrojů. Jde např. o akumulaci srážkové vody pro zálivku zahrady či splachování WC.

Výzvy k podávání žádostí o dotace budou otevřeny od 1. června a ukončeny k 30. listopadu 2019, přičemž jednotlivé žádosti budou posuzovány kontinuálně. V obou případech platí podmínka místa realizace projektu na území města Brna.

Velkou novinkou v letošním roce je elektronické podávání žádostí v rámci všech dotačních programů administrovaných Odborem životního prostředí Magistrátu města Brna. Veškeré informace jsou uvedeny ZDE.

(zdroj: brno.cz)

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Výkupné

Kolik by se mělo platit za jednoho nepřijatého migranta a komu? Kdo bude rozhodovat a kontrolovat komu a na co byly peníze přiděleny? A není tak trochu jak obchodovat s býlím masem?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Máme ocenění za nejlepší architekturu v historickém prostředí

22:28 Pardubice: Máme ocenění za nejlepší architekturu v historickém prostředí

Na začátku týdne byly oznámeny výsledky Ceny Klubu Za starou Prahu za novou stavbu v historickém pro…