Hradec Králové: Rock for People prolomí bariéry, na festival vyrazí letos i vozíčkáři

19.06.2014 13:31 | Zprávy

Nejen senioři, ale letos nově i skupina vozíčkářů obohatí řady návštěvníků známého královéhradeckého festivalu Rock for People, který se uskuteční v Hradci Králové zkraje července.

Hradec Králové: Rock for People prolomí bariéry, na festival vyrazí letos i vozíčkáři
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Pořadatelé už však s městem pilují scénáře této neobvyklé audience osob se zdravotním postižením a seniorů několik měsíců předem. Výsledkem této náročné přípravy bude setkání osob různých věkových generací a vozíčkářů se všemi ostatními bavícími se lidmi při příjemné a jedinečné atmosféře.

S unikátní novinkou přichází letošní ročník festivalu Rock for People. Pestrý program svou přítomností obohatí letos skupinka vozíčkářů z Hradce Králové. Jakkoliv se může zdát, že jde o běžnou záležitost, vedoucí odboru sociálních věcí královéhradeckého magistrátu Marek Šimůnek ví o náročných přípravách své. „Vozíčkáři budou dopraveni do areálu speciálními vozy, případně přijedou svými upravenými automobily. Připraveni budou asistenti, kteří jim budou k ruce. Pečlivě připravujeme  i návštěvu seniorů, kteří přicestují jako tradičně autobusem,“ vysvětluje. Zároveň dodává, že projekt návštěvy seniorů na festivalu je praktickou ukázkou mezigenerační solidarity a přítomnost vozíčkářů je důkazem integrace osob se zdravotním postižením do společnosti. Právě přirozené prolínání různých sociálních skupin návštěvníků na této unikátní akci bylo v říjnu loňského roku oceněno Radou vlády pro seniory a stárnutí populace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Hradeckralove.org

Tomio Okamura byl položen dotaz

Od koho podle vás hrozí manipulace výsledku voleb?

A budete se nějak snažit dohlídnout na to, aby k ní nedošlo? Je to možné? A čemu nerozumím je to, co tvrdíte o účasti, že když přijde k volbám víc lidí, tak se manipulace nezdaří - jakou to má logiku? A jste případně připraven volby napadnout? Za jakých okolností?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Na budovách přibyla nová velkoplošná umělecká díla

13:05 Mladá Boleslav: Na budovách přibyla nová velkoplošná umělecká díla

Barvami a uměním ožily stěny některých škol, či třeba budova odboru dopravy magistrátu.