"Odebrali jsme desítky vzorků. Zjistíme z nich například, do kterých částí mostu vniká sůl, jestli a případně jaké degradační procesy se dějí v jednotlivých částech mostu. To pro nás bude podkladem pro další průzkumné práce, budeme vědět, na které vrstvy a části stavby a na která místa se zaměřit podrobněji. Výhoda této mostní soupravy je v tom, že můžeme poměrně rychle prohlédnout celý most, aniž bychom kvůli tomu museli třeba stavět lešení," uvedl Tomáš Míčka, vedoucí skupiny diagnostiky společnosti Pontex.
Diagnostici se vrátí s touto soupravou ještě jednou, v září. Poté budou pracovat už přímo na mostě a pod ním, na řadu přijdou i sondy a vývrty. Město by mělo znát výsledky diagnostiky do ledna příštího roku. Firma má městu dodat nejen rozbory, ale též opatřit nezbytné podklady pro rozhodnutí o nejlepší variantě dalšího postupu a pro budoucí projekční práce, posoudit provozní spolehlivost mostu, provést výpočet zatížitelnosti, technicky a ekonomicky zhodnotit možné varianty řešení stavu mostu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV