Na zahradě se nachází přízemní domek, kde je byt pro jednu klientku s celou rodinou, tedy partnerem a dětmi, školka a místnost s počítači. „Tato klientka ale musí projít běžným azylovým domem a musí mít práci,“ dodává vedoucí azylového domu Pavlína Radlová. Na fungování azylového domu se přišel podívat osobně i náměstek primátora pro sociální oblast Michal Kopal. „Velmi mne překvapilo, že na čekací listině je dalších čtyřicet žen, které tuto službu potřebují. Pro mne je to jasný signál, že je správně, když město Mladá Boleslav tento azylový dům podporuje ze svého rozpočtu,“ řekl náměstek primátora Michal Kopal.
Azylový dům dnes nabízí především ubytování po matky s nezletilými dětmi a těhotným ženám maximálně na jeden rok. Průměrná délka pobytu je přitom cca 10 měsíců. Dále poskytují pomoc při zajištění stravy (poskytnutí zázemí a podmínek k přípravě stravy), pomoc při uplatňování práv nebo sociálně právní poradenství a asistenci na úřadech.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV