Nová služba pro občany pomůže stavebníkům na celém Znojemsku

18.06.2014 18:51 | Zprávy
autor: znojmocity.cz

Město Znojmo nově nabízí svým občanům bezplatnou službu mající za cíl zjednodušit agendu spojenou s procesem „vyjádření k existenci sítí“. Podpořilo totiž využívání služby e-UtilityReport, která umožňuje žadateli podat standardizované žádosti o vyjádření k existenci veškerých inženýrských sítí elektronickou cestou. Službu mohou využívat všichni občané ORP Znojmo.

Nová služba pro občany pomůže stavebníkům na celém Znojemsku
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

„Aplikaci využijí zejména odborná veřejnost a technici při své práci. Je ale přístupná zdarma také široké veřejnosti.  Občan tak nemusí posílat několik různých žádostí na různé správce sítí, když vyřizuje např. stavební povolení pro svůj rodinný dům, ale může využít tuto aplikaci, která mu ušetří čas i peníze,“ vysvětluje tajemnice úřadu Olga Neulingerová.

Služba e-UtilityReport je pro žadatele elegantní, rychlý a bezplatný způsob, jak podat žádost o vyjádření správcům inženýrských sítí tak, aby nikdo nebyl opomenut a aby žádosti jednotlivým správcům nebyly odesílány nadbytečně. Vygeneruje totiž hromadnou žádost  všem dotčeným správcům  sítí  a vybraným správcům rovnou elektronicky odešle, případně nachystá pro poštovní podání. Žádosti jsou v souladu s platnou legislativou a obsahují veškeré informace potřebné pro vystavení vyjádření správce.

K podání žádosti postačí připojení na internet a běžný webový prohlížeč. Ovládání aplikace je jednoduché, intuitivní a doplněno nápovědou pro jednotlivé kroky. Odkaz na službu je umístěn na úvodní webové stránce www.znojmocity.cz, a to v pravé části pod bannery – přesně pod označením e-UtilityReport - žádost o vyjádření k existenci sítí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Je to pravda?

Je pravda, že vaše poradkyně Semansová má na starosti miliardové dotace a samá má firmu na dotace - na pomoc s jejich získáváním? Jestli ano, vám to přijde v pořádku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tábor: Městská aplikace se stává jedním z klíčových komunikačních kanálů radnice

7:46 Tábor: Městská aplikace se stává jedním z klíčových komunikačních kanálů radnice

Mít dokonalý přehled o dění ve městě, plánovaných akcích, změnách v dopravě i mimořádných situacích …