Telč: Promoce Univerzity třetího věku

27.09.2018 20:38

V zaplněném divadelním sále telčského zámku se konalo slavnostní zakončení kurzu Kulturní dědictví - jeden z pilířů identity národa II. Promoce tak zakončily kurz pořádaný Univerzitou třetího věku Masarykovy univerzity ve spolupráci s telčskou pobočkou Národního památkového ústavu v Univerzitním centru v Telči v letech 2015-18.

Telč: Promoce Univerzity třetího věku
Foto: Telč
Popisek: Telč

Promotorem byl proděkan Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Vladimír Richter. Slavnostního aktu se v zastoupení rektora zúčastnila také prorektorka Masarykovy univerzity Naděžda Rozehnalová a odborná garantka kurzu Martina Indrová z Národního památkového ústavu. Přítomní byli ale také senátor Miloš Vystrčil či místostarosta Telče Pavel Komín a řada dalších hostů.

„Cílem kurzu bylo seznámit posluchače s různorodostí památkového fondu ČR a typologickými specifiky jednotlivých krajů. Ale také s nejvýznamnějšími šlechtickými rody vlastnícími svá panství na našem území či významnými osobnostmi našich dějin,“ řekl k náplni kurzů ředitel univerzitního centra v Telči Jaroslav Makovec, „jsem na všechny absolventy nesmírně hrdý. Vidět s jakou vážností a pečlivostí ke studiu i promoci přistupují, je pro organizátora nepopsatelná radost i závazek v kurzech dále pokračovat.“ dodal.

Univerzita třetího věku je souborem programů celoživotního vzdělávání, který je zaměřen na vzdělávání osob seniorského věku. Výuka probíhá v univerzitním centru od roku 2006 a za tu dobu ji v Telči absolvovalo již několik stovek seniorů.

Další kurz, tentokrát na akademický rok 2018/19, má název Etudy ze středověkého a raně novověkého života a začíná opět v univerzitním centru v pátek 12. října 2018.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Do ulic se vrací běžci, půlmaraton v neděli významně omezí dopravu

22:31 Zlín: Do ulic se vrací běžci, půlmaraton v neděli významně omezí dopravu

Festivalový půlmaraton v neděli 4. června omezí nebo zcela uzavře několik zlínských ulic, změny se o…