Telč: Promoce Univerzity třetího věku

27.9.2018 8:38 odp.

V zaplněném divadelním sále telčského zámku se konalo slavnostní zakončení kurzu Kulturní dědictví - jeden z pilířů identity národa II. Promoce tak zakončily kurz pořádaný Univerzitou třetího věku Masarykovy univerzity ve spolupráci s telčskou pobočkou Národního památkového ústavu v Univerzitním centru v Telči v letech 2015-18.

Telč: Promoce Univerzity třetího věku
Foto: Telč
Popisek: Telč

Promotorem byl proděkan Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Vladimír Richter. Slavnostního aktu se v zastoupení rektora zúčastnila také prorektorka Masarykovy univerzity Naděžda Rozehnalová a odborná garantka kurzu Martina Indrová z Národního památkového ústavu. Přítomní byli ale také senátor Miloš Vystrčil či místostarosta Telče Pavel Komín a řada dalších hostů.

„Cílem kurzu bylo seznámit posluchače s různorodostí památkového fondu ČR a typologickými specifiky jednotlivých krajů. Ale také s nejvýznamnějšími šlechtickými rody vlastnícími svá panství na našem území či významnými osobnostmi našich dějin,“ řekl k náplni kurzů ředitel univerzitního centra v Telči Jaroslav Makovec, „jsem na všechny absolventy nesmírně hrdý. Vidět s jakou vážností a pečlivostí ke studiu i promoci přistupují, je pro organizátora nepopsatelná radost i závazek v kurzech dále pokračovat.“ dodal.

Univerzita třetího věku je souborem programů celoživotního vzdělávání, který je zaměřen na vzdělávání osob seniorského věku. Výuka probíhá v univerzitním centru od roku 2006 a za tu dobu ji v Telči absolvovalo již několik stovek seniorů.

Další kurz, tentokrát na akademický rok 2018/19, má název Etudy ze středověkého a raně novověkého života a začíná opět v univerzitním centru v pátek 12. října 2018.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sokolov: Fotbalisté jásají, začala rekonstrukce jejich zázemí

18:30 Sokolov: Fotbalisté jásají, začala rekonstrukce jejich zázemí

Sokolovští fotbalisté mají důvod k radosti. V prvním kole České národní ligy sice A-tým podlehl béčk…