Telčské pracoviště NPÚ a Centrum excelence navázaly hlubší spolupráci

7. 4. 2018 18:48

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Telči, a Centrum excelence Telč ÚTAM AV ČR, v. v. i. uspořádali ubna 2018 seminář v Lannerově domě v Telči, během nějž obě instituce představily svoji činnost. Položily tím základní kámen pro hlubší spolupráci.

Telčské pracoviště NPÚ a Centrum excelence navázaly hlubší spolupráci
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav
reklama

K hlavním tématům semináře patřila nejen problematika památkového fondu v Kraji Vysočina a evidence a dokumentace nemovitých a movitých památek. Prezentován byl rovněž projekt Telč a jezuité, řád a jeho mecenáši. Centrum Excelence Telč představilo vybrané výzkumné aktivity klimatického větrného tunelu, rentgenovou tomografii a mezioborový výzkum kulturního dědictví. Na závěr semináře proběhla plodná diskuse, ze které mj. vyplynuly další podněty pro spolupráci obou institucí na poli památkové péče a kulturního dědictví v budoucnu.

Příkladem spolupráce, kterou obě instituce již dlouhodobě rozvíjejí je SCOLA TELCZ. Jde o společnou aktivitu ČVUT v Praze, Masarykovy univerzity Brno, Dunajské univerzity v Kremži, Centra Excelence Telč ÚTAM AV ČR a telčského pracoviště Národního památkového ústavu. Zimní i letní běh SCOLY TELCZ připravuje pro studenty z České republiky, Slovenska a Rakouska vždy téma z oboru památkové péče, na němž se podílejí i odborníci z dalších institucí. Cílem je nejenom navázání kontaktů mezi jednotlivými institucemi a frekventanty akce, ale i jakési názorové fórum přístupů a řešení konkrétních problémů v oblasti péče o zachování kulturního dědictví z pohledu různých oborů se zohledňováním místních podmínek a obyvatel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká krajina: Šíření invazních druhů způsobilo úhyn několika zubrů v rezervaci u Rokycan

9:50 Česká krajina: Šíření invazních druhů způsobilo úhyn několika zubrů v rezervaci u Rokycan

Invazní druhy představují pro českou přírodu stále větší problém. Šíření asijského jelena siky a s n…