ODS: Sněmovna nepodpořila většinu programových návrhů ODS hlasy ANO, SPD a KSČM

24. 1. 2018 21:22

Poslanecká sněmovna včera a dnes zamítla většinu návrhů zákonů občanských demokratů. Proti byli především poslanci ANO, KSČM a SPD. Poslanci hnutí ANO hlasovali i proti návrhu ODS na zvýšení výdajů na obranu ve výši 2 % HDP.

 ODS: Sněmovna nepodpořila většinu programových návrhů ODS hlasy ANO, SPD a KSČM
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

„Poslanecká sněmovna odmítla s jednou výjimkou všechny návrhy zákonů, které jsme předložili. Ty návrhy byly jednoduché, jasné a rozhodně by zlepšily lidem život, nebo zvýšily bezpečnost České republiky. Nešlo ani o nijak politicky citlivé nebo mediálně zajímavé zákony, hlasování o nich bylo tedy spíše otázkou postoje a dobré vůle. Byli jsme ale svědky politické demonstrace síly hnutí ANO, které skládalo koalice proti ODS a dávalo jasně najevo, že se dohodnout nechce. Hnutí Andreje Babiše na jedné straně tvrdí, že s námi chce spolupracovat, včera a dnes ale ukázalo, že není ochotné přijímat jakékoliv kompromisy a z pozice síly odmítalo i návrhy, které dříve označovalo za svoje priority. Důležitější než slova jsou vždycky činy a dnešní a včerejší dění ve Sněmovně ukázalo, že programový průnik ODS a ANO je v podstatě nulový,“ uvedl předseda poslaneckého klubu Zbyněk Stanjura.

„Zejména ze strany poslanců hnutí ANO vnímám jejich hlasování proti návrhu zákonné garance výdajů na obranu ve výši 2 % HDP jako zradu jejich předvolebních slibů a zradu jejich vlastního programového prohlášení. ANO dnešním hlasováním přiznalo, že ve svých slibech lže a že to s navyšováním rozpočtu na obranu nemyslí vážně. Jeho ministr vedl Ministerstvo obrany minulé čtyři roky a výsledkem je, že jeho nástupkyně ze stejného hnutí neví, jaký požár po něm hasit dříve. Dnešní hlasování opět ukázalo, že o dosažení výdajů na obranu ve výši 2 % HDP všichni jen mluví, ale jen málokdo je ochotný přistoupit k činům. Je to špatný vzkaz pro naši obranyschopnost a je to špatný vzkaz směrem k našim spojencům, kteří oprávněně očekávají, že přestaneme být černým pasažérem,“ doplnila 1. místopředsedkyně poslaneckého klubu Jana Černochová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hannig (Rozumní): Bude obvinění z rasismu těžším zločinem než vražda?

16:47 Hannig (Rozumní): Bude obvinění z rasismu těžším zločinem než vražda?

Po spokojenosti nad postupem sešívaných nad skotskými Rangers přišlo vystřízlivění. Jak se na kohoko…