Benda (ODS): Máme příliš vysoké procento vězněných na počet obyvatel

29.11.2019 16:29

Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny 29. listopadu 2019 k trestnímu zákoníku

Benda (ODS): Máme příliš vysoké procento vězněných na počet obyvatel
Foto: Repro XTV
Popisek: Poslanec Marek Benda v JB Talk na XTV

Vážený pane místopředsedo, vážená paní navrhovatelko, vážené dámy, vážení pánové,

budu už poměrně stručný, protože kolegyně Válková většinu věcí, které měly odeznít, již řekla. Já samozřejmě návrh podporuji vzhledem k tomu, že jsem pod ním podepsán.

Jak bylo řečeno, pokusíme se na ústavněprávním výboru, protože nemám rád, když se v jednom roce třikrát až pětkrát novelizují jednotlivé předpisy, dosáhnout toho, abychom tisk 466, a proto jsme chtěli, aby byl projednáván dřív, formou pozměňovacího návrhu uplatnili k tisku 453 a měli jsme tedy jednu sběrnou novelu, která by se zabývala změnami trestních předpisů, ať už z úrovně vlády, která, pokud vím, samozřejmě vím, že dala neutrální stanovisko, ale že Ministerstvo spravedlnosti je nakloněno tomu, aby se to projednávalo současně a aby se vtáhlo do jednoho tisku. To bude naše snaha. Chtěl bych k tomu jenom říci, že kromě toho, co říkala paní poslankyně Válková, máme prostě příliš vysoké procento vězněných na počet obyvatel v České republice. Není to zcela normální a toto by měla být jedna z cest, ať už ten vládní návrh, nebo novela, kterou předkládáme my, abychom snížili počet lidí ve výkonu trestu odnětí svobody, protože v tomto směru jsme z těch normálních zemí na velmi nelichotivém první místě v Evropě.

Děkuji za pozornost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová (STAN): Praha se zapojí do jednání evropských metropolí s Evropskou komisí o službách krátkodobého ubytování

22:08 Kordová Marvanová (STAN): Praha se zapojí do jednání evropských metropolí s Evropskou komisí o službách krátkodobého ubytování

Zastupitelstvo hl. m. Prahy ve čtvrtek schválilo připojení Prahy k výzvě Amsterdamu, Barcelony, Berl…