Bláha (ODS): Město připravuje regeneraci veřejných prostranství na Moravském Předměstí

10.01.2022 21:24

V létě loňského roku dokončilo město projekt na úpravu veřejných prostranství v sídlišti Moravského Předměstí v Hradci Králové, kde bylo předběžně vytipováno šest lokalit, které v budoucnu čeká kompletní úprava a přeměna.

Bláha (ODS): Město připravuje regeneraci veřejných prostranství na Moravském Předměstí
Foto: ODS
Popisek: ODS

Jako první by měly začít práce v lokalitě ohraničené Benešovou třídou a ulicemi Kejzlarova a Mandysova, na kterou má již město dokončenou projektovou dokumentaci i platné stavební povolení. 

Anketa

Jste pro zrušení covid pasů, tedy pro to, aby neočkovaní mohli volně chodit kamkoliv?

89%
9%
hlasovalo: 24371 lidí
Místní se zde dočkají obměny a doplnění zeleně, nového městského mobiliáře i vybudování herních prvků pro děti.

„Některá veřejná prostranství a lokality zejména v okolí sídlišť, se za několik posledních let proměnily na místa, která nejsou už pro veřejnost atraktivní a lidé se zde nesetkávají jako dříve. Chceme jim tato místa, kde mohou trávit čas a relaxovat, obnovit a udělat okolí jejich domovů příjemnější. S tímto projektem začínáme na Moravském Předměstí, kde máme šest míst, která by se v budoucnu měla dočkat revitalizace. Jedná se o předprostor základní školy Štefánikova, lokalitu Pod Strání, část Benešovy ulice, park u Polikliniky III., lokalitu Hvězda a plochy mezi ulicemi Kejzlarova, Mandysova a Benešova. Těmi také budeme začínat,“ uvádí námětek primátora pro oblast městských investic Jiří Bláha. Na jaře se město chystá vypsat výběrové řízení na zhotovitele úprav právě zmíněné lokality, vyjít by město mohly až na necelých dvanáct milionů korun. Finální částku ale určí až výsledek výběrového řízení.

Na každou lokalitu je potřeba zajistit veškerou potřebnou dokumentaci, dostatečné finanční prostředky i žádost o dotaci zvlášť. „V polovině prosince jsme již žádost o dotaci na úpravu zeleně a veřejného prostranství v oblasti mezi ulicemi Kejzlarova, Mandysova, Benešova  podali a to ze Státního fondu podpory investic. Výše dotace pak vychází z již známého rozpočtu nákladů na akci a z dotačních podmínek a mohla by dosáhnout více než 4,5 milionu korun,“ doplňuje náměstkyně primátora pro oblast městských dotací Monika Štayrová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Ani 62 dnů od voleb nemá Praha nové vedení

9:15 Prokop (ANO): Ani 62 dnů od voleb nemá Praha nové vedení

Ani pokračování ustavujícího zastupitelstva hl. m. Prahy nepřineslo nového primátora, dokonce ani ná…