Davis (Zelení): K medikům a medičkám přistupujte s úctou

31.10.2020 18:50 | Zprávy
autor: PV

Otevřený dopis hejtmanům

Davis (Zelení): K medikům a medičkám přistupujte s úctou
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

Magdalena Davis, spolupředsedkyně Zelených a starostka Mníšku pod Brdy, píše otevřený dopis zejména hejtmanům, primátorovi Prahy, a také ministrovi zdravotnictví ve věci povoláván mediků a mediček k pracovní povinnosti v rámci aktuální nouzové situace.

„Mnozí již nyní pomáhají z vlastního rozhodnutí. Znepokojují mě zprávy z některých krajů o tom, že studentky a studenti jsou do služby povoláváni pod výhrůžkou pokut a bez jakéhokoli respektu k jejich současnému zapojení do chodu zdravotnických zařízení,“ vysvětluje důvod dopisu Magdalena Davis.

„Myslím, že i v krizové situaci je potřeba k lidem přistupovat s úctou, vážit si jejich práce a brát respekt na to, že například již pomáhají jinde. V neposlední řadě je nutné, aby tito studenti a studentky dostávali za svou práci finanční odměnu pravidelně a v dostatečné výši, aby to kompenzovalo problémy, které mají například se zajištěním bydlení nebo nutnosti opustit jiné způsoby přivýdělku,“ dodala Magdalena Davis.

Text otevřeného dopisu:

Vážený pane ministře, vážený pane primátore, vážené hejtmanky, vážení hejtmané,

oObracím se na Vás ve věci povolávání mediček a mediků i dalších studentek a studentů ze zdravotnických oborů do služby ve zdravotnických zařízeních. Chtěla bych na Vás apelovat, pokud tuto svou pravomoc využijete, abyste tak učinili s úctou k našim budoucím lékařům a zdravotníkům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.