Filip (KSČM): Všude žijí lidé, aneb byty pro mladé lékaře i učitele

2.8.2018 6:34 dop.

Chybí lékaři, chybí učitelé, chybí…chybí… Ne všude někdo chybí, ale v malých obcích a v různých částech naší vlasti ano. Co s tím budete dělat?

Filip (KSČM): Všude žijí lidé, aneb byty pro mladé lékaře i učitele
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip

S podobnými dotazy se setkávám dnes a denně. Nedivím se dotazům, spíše se divím, že proto náš stát a kraje ještě nenašli nějaké pozitivní řešení. Absolventy trápí nízké nástupní platy, ale také nedostatečné či cenově nedostupné zázemí. Zkuste si najít ceny nájmů například v krajských městech a přesvědčte se sami. Dát půlku výplaty, někdy i více, jen za nájem, se asi nikomu nechce. Někteří mladí lékaři tak raději prchají do zahraniční, kde si mohou pro budoucno alespoň zdokonalit řeč a získat zkušenosti, čerství pedagogové pak raději než před katedrou pracují mimo svůj obor, kde je žel někdy čeká i větší odměna, než jakou má novopečený učitel. Nabízím jedno řešení, které je jistě možné. Odpovědnost je v tomto případě zejména na straně měst a obcí a také krajů. Ty by měly již jednou provždy skončit s bezhlavou privatizací obecních bytů a měly by naopak začít s výstavbou bytů nových. Ty by pak mohly nabídnut mladým lékařům nebo učitelům, ale třeba i pro obecní policii nebo městské služby. Nedostatkových profesí je samozřejmě daleko více. Jsem si jistý, že mladý začínající lékař jistě uvítá, pokud mu obec nabídne dostupné bydlení s regulovaným nájmem a případně ho podpoří i v pořizování ordinace.

Dostupná zdravotní péče, podpora učitelů, cenově přístupné bydlení nebo podpora výstavby nových obecních bytů jsou prioritami KSČM v letošních komunálních volbách. Přinášíme jasná řešení, žádné populistické hesla, která nikam nevedou, nebo která jen těžko někdo dotáhne do úspěšného konce. Věřím, že nás podpoříte.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Vaše rady nad zlato

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Našim občanům nedává pětikoalice nic

19:37 Vích (SPD): Našim občanům nedává pětikoalice nic

Vláda Petra Fialy se už ani nesnaží tvářit, že jí na našich občanech záleží. Pro Ukrajince se rozdá,…