Gazdík (STAN): Sadílek ukázal velký charakter, navrhuji ho na medaili za zásluhy

19.04.2020 9:10

Záložník české fotbalové reprezentace Michal Sadílek po vypuknutí krize věnoval půl milionu korun na pomoc uherskohradišťské nemocnici a městu Uničov. Šel tak příkladem dalším sportovcům, že i v době, kdy nemohou svůj sport vykonávat, můžou české společnosti výrazně pomoci. Poslanec Petr Gazdík se proto rozhodl nominovat mladého fotbalistu na medaili za zásluhy.

Gazdík (STAN): Sadílek ukázal velký charakter, navrhuji ho na medaili za zásluhy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík

„V těžkých časech se pozná skutečný charakter člověka. Pomoc, kterou Michal Sadílek poskytl, ukázala, že i přes svůj mladý věk je velkou osobností. Je příkladem nejen sportovcům, ale i dalším osobám veřejného života, že by měly nést spoluodpovědnost za podobu světa kolem nás,“ chválí mladého reprezentanta Petr Gazdík.

Petr Gazdík se rozhodl talentovaného fotbalistu PSV Eindhoven za jeho čin v krizové době navrhnout na státní vyznamenání, konkrétně na medaili za zásluhy.

„Není to jen o penězích, ačkoli půl milionu korun, které daroval potřebným, nejsou ani pro reprezentačního sportovce pouhé drobné. Je idolem mnoha mladých lidí, kteří ho sledují a berou si z něj příklad. A Michal ukázal, že díky jeho charakteru je jim dobrým příkladem hodným následování. Proto jsem se rozhodl navrhnout ho na medaili za zásluhy,“ dodává Gazdík.

Zákonodárci hnutí STAN pro letošní rok navrhnou na státní vyznamenání osoby, které se projevily schopnost a charakter v krizovém období. Senátor Zdeněk Hraba již představil svůj návrh doktorky Soňi Pekové a Vít Rakušan biochemika a virologa Tomáše Cihláře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítová (ANS): Premiér Babiš bohapustě lže, covid-vakcíny jsou experimentální

22:21 Vítová (ANS): Premiér Babiš bohapustě lže, covid-vakcíny jsou experimentální

Na včerejší tiskové konferenci kvůli snaze vlády zavést povinné covid-očkování, vyzýval A. Babiš ne…