Hejtman Červíček: Prázdniny? Ani náhodou. Co týden dal a vzal

14.08.2022 19:44 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k uplynulému týdnu.

Hejtman Červíček: Prázdniny? Ani náhodou. Co týden dal a vzal
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

CO TÝDEN DAL ANEBO VZAL?!

Pondělí

…porada vedení k rozpočtu s ohledem na růst cen energie a materiálu v rámci investičních akcí. Jednali jsme také o další možné podpoře našich chovatelů (problémy s vlkem), kdy s náměstkem Pavlem Bělobrádkem řešíme postup pro jednání s ministerstvem životního prostředí. Dále jsme diskutovali o obchvatu Opočna a dalších otázkách souvisejících s rozvojem průmyslové zóny Kvasiny, jako je modernizace nemocnice či využití stávajícího území zóny. Probrali jsme shrnutí jednání se zdravotní pojišťovnou v souvislosti se snahou uzavřít smlouvu vycházející z našeho plánu poskytování zdravotní péče v nemocnicích.

…KACPU Hradec Králové odpoledne ukončilo provoz a od středy již pomoc ukrajinským uprchlíkům poskytují jednotlivé složky na svých běžných krajských pracovištích – z větší části na Ulrichově náměstí v HK. Dosavadní pětiměsíční fungování centra i nadcházející způsob registrace nově příchozích uprchlíků jsem shrnul v reportáži pro ČT – naleznete ZDE (čas 35:41).

…jednání v obci Holohlavy se starostou a zastupitelkou Renátou Špryňarovou o odhlučení části obce od D11. Na tohle téma jsem již opakovaně jednal s ŘSD a po měření hlučnosti, které proběhne v následujících týdnech, bude rozhodnuto o dalším postupu. Ale už na tomto setkání jsem po telefonickém ověření některých skutečností u ředitele ŘSD přislíbil další aktivní součinnost obci při prosazování protihlukové stěny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Macinka: V létě je horko, v zimě je zima, v noci je tma

16:04 Ministr Macinka: V létě je horko, v zimě je zima, v noci je tma

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu poslankyně Zelených, aby vláda řeš…