Hejtman Vondrák: Nemocnice musejí poskytovat dostupnou péči na vysoké úrovni

26.07.2018 18:29 | Zprávy
autor: PV

Nově vzniklá pracovní skupina se bude až do konce října intenzivně zabývat plánovanou optimalizací zdravotní péče. Změny v nemocnicích mají pomoci řešit personální problémy ve zdravotnictví, také zlepší využívání lůžkových kapacit.

Hejtman Vondrák: Nemocnice musejí poskytovat dostupnou péči na vysoké úrovni
Foto: Daniela Černá
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák

Pracovní skupina je složená ze zástupců krajského úřadu, ředitelů krajem zřizovaných nemocnic a zástupců vybraných obcí. Nejdiskutovanější návrhy se týkají nemocnic v Bílovci a v Orlové. Členy skupiny jsou tedy také místostarostka Bílovce a dva zástupci nominovaní starostou Orlové, lékař orlovské nemocnice a ekonom, který v nemocnici před časem působil.  

„Moravskoslezský kraj musí jako zřizovatel nemocnic dbát na to, aby občanům poskytovaly dostupnou péči na vysoké úrovni. Z výsledků hospodaření posledních let, z údajů o využití kapacit a z personálních dat jsme vyvodili změny, které zajistí efektivnější fungování nemocnic, ale také finanční úspory. Díky nim budeme moci nakoupit nové moderní vybavení nebo zřídit nová oddělení. Rozumím obavám zaměstnanců nemocnic i občanů, ale chci všechny ujistit, že máme velmi kvalitní materiál, který zdravotnictví v Moravskoslezském kraji posune na vyšší úroveň. Odborná diskuze, která dnes se členy pracovní skupiny začala, snad některé sporné body vysvětlí či pomůže najít ještě vhodnější varianty,“ řekl hejtman kraje Ivo Vondrák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Holásek: Před spojenci vypadáme jako hlupáci

21:05 Senátor Holásek: Před spojenci vypadáme jako hlupáci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.