Hejtmanka Pecková: V Českém Brodě se prvňáčci při zápisu losují

27.03.2023 22:21 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nedostatečné kapacitě základních škol v Středočeském kraji

Hejtmanka Pecková: V Českém Brodě se prvňáčci při zápisu losují
Foto: Screen ČT24
Popisek: Hejtmanka Petra Pecková

Město ale problém aktivně řeší a do budoucna budou mít studenti z tohoto regionu skvělé zázemí. Středočeský kraj totiž prodal městu Český Brod nepotřebný areál bývalé Střední odborné školy v Liblicích na základě znaleckého posudku za cenu 84 milionů korun na několikaleté bezúročné splátky. Prodej komplexu budov a pozemků schválilo začátkem tohoto roku zastupitelstvo kraje.

Město vybuduje vzdělávací kampus, kde kromě stávající střední školy vznikne také nová základní a mateřská škola. Smlouvu jsme s panem starostou Tomášem Klineckým podepisovali spolu s Liborem Lesákem, radním pro oblast investic, majetku a veřejných zakázek

Mám z toho radost, že areál najde svůj smysluplný účel. Podobný krok připravujeme i ve Středoklukách a v Kralupech nad Vltavou. Kraj se snaží být obcím nápomocen s budováním škol i dotačním titulem, pomáhajícím s financováním. Má to smysl.

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

zásah

Jak vysvětlíte razii u vás na ministerstvu? A vyvodíte nějakou osobní zodpovědnost? Přeci jen, za to, jak jsou zakázky zadávány jste přeci zodpovědná vy. Tady se pořád mluví o úsporách, přitom na obraně se utrácí o 106 a evidentně ne transparentně.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berg (Zelení): Pojďme už konečně zapomenout na „Den bez aut“

23:08 Berg (Zelení): Pojďme už konečně zapomenout na „Den bez aut“

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k jednorázovým kampaním