Inspiraci čerpala chebská radnice například také ve Frýdku Místku, kde bezplatnou hromadnou dopravu zavedli již v roce 2010. Reagovali tím na výrazný pokles počtu cestujících v MHD a s tím související nárůst individuální dopravy. „V době spuštění projektu „MHD zdarma“ evidovali ve Frýdku Místku 3,8 milionu cestujících ročně. V roce 2016 jich už bylo téměř 7,4 milionu. Musíme sice brát v potaz skutečnost, že Frýdek Místek je skoro dvakrát větší než Cheb a je jinak urbanisticky členěn, ale i tak si myslím, že podobný dopad v nárůstu počtu cestujících by bylo možné očekávat i u nás. Jen pro zajímavost, v Chebu vloni autobusy MHD přepravily necelý milion cestujících,“ doplnil starosta Chebu Zdeněk Hrkal.
A jak to ve Frýdku Místku funguje? Pro využívání bezplatné dopravy si musí cestující vyřídit speciální čipovou kartu. Ty jsou v několika barvách. Žlutá je pro cestující nad 70 let a stojí 180 Kč. Pro její získání je vedle obvyklých záležitostí jako vyplněná žádost, fotografie či občanský průkaz nutné předložit důchodový výměr. Zelená je pak pro ostatní zájemce. Stojí 300 Kč a pro její získání je potřeba doložit potvrzení o takzvané bezdlužnosti. Kromě toho existuje i černá čipová karta, která slouží jako elektronická peněženka.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
A co další produkty?
Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...
Další články z rubriky
10:15 Senátor Bazala: Festival narušil ministr Macinka
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě festivalu ve strážnici ministrem Macinkou.
- 7:16 Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení
- 22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí
- 19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná
- 16:18 Němcová (SPD): Dětské domovy volají po změně
- 13:12 Mašek (ANO): Kolář nikde nebyl, nikam nejezdí, jen prezidentovi vyřizuje SMS komunikaci


