Janda (ODS): Nové olympijské heslo – hlavně, že se koná

30.03.2021 7:33 | Zprávy
autor: PV

Z japonské Fukušimy ve čtvrtek vyrazila olympijská pochodeň. Její oheň má koncem července zažehnout odložené hry v Tokiu a pořadatelé doufají, že to bude jakýsi nový start pro světové události nebo dokonce i oslava vítězství nad epidemií koronaviru.

Janda (ODS): Nové olympijské heslo – hlavně, že se koná
Foto: ODS
Popisek: Jakub Janda

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Jakub Janda - Nové olympijské heslo – hlavně, že se koná!

Sám Marco Balich, který je znám celosvětovou produkcí těch největších akcí prohlásil, že je to jakýsi začátek restartu pro tento nový a silný svět. Samotnou Olympiádu prý máme využít jako nástroj pro renesanci planety.

To by bylo sice moc pěkné, ale neuškodí zůstat při zemi. Úplně bude stačit, když se Letní olympijské hry v plánovaném termínu vůbec uskuteční. A když proběhnou jakžtakž bezpečně. Protože, jak se ukázalo, slavná řecká část štafety po zapálení v Olympii byla hned druhý den ukončena, protože do Sparty dorazilo tolik lidí, že by nebylo bezpečné v ní pokračovat…

A velkým úspěchem bude, když se nebude závodit před prázdnými ochozy, jak se tomu dneska často děje. Slavnostní zahájení olympijské štafety ve Fukušimě se ještě muselo obejít bez diváků. U samotných her to v době psaní těchto řádků zůstávalo ještě otevřené. Variant se zvažovalo víc, především se mluvilo o možnosti, že by to bylo jen před domácím publikem, bez zahraničních fanoušků. To by byla samozřejmě obrovská škoda, ale opět – lepší než nic. Sledovat to půjde alespoň na dálku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.