Janda (ODS): Nové olympijské heslo – hlavně, že se koná

30.03.2021 7:33 | Zprávy
autor: PV

Z japonské Fukušimy ve čtvrtek vyrazila olympijská pochodeň. Její oheň má koncem července zažehnout odložené hry v Tokiu a pořadatelé doufají, že to bude jakýsi nový start pro světové události nebo dokonce i oslava vítězství nad epidemií koronaviru.

Janda (ODS): Nové olympijské heslo – hlavně, že se koná
Foto: ODS
Popisek: Jakub Janda

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Jakub Janda - Nové olympijské heslo – hlavně, že se koná!

Sám Marco Balich, který je znám celosvětovou produkcí těch největších akcí prohlásil, že je to jakýsi začátek restartu pro tento nový a silný svět. Samotnou Olympiádu prý máme využít jako nástroj pro renesanci planety.

To by bylo sice moc pěkné, ale neuškodí zůstat při zemi. Úplně bude stačit, když se Letní olympijské hry v plánovaném termínu vůbec uskuteční. A když proběhnou jakžtakž bezpečně. Protože, jak se ukázalo, slavná řecká část štafety po zapálení v Olympii byla hned druhý den ukončena, protože do Sparty dorazilo tolik lidí, že by nebylo bezpečné v ní pokračovat…

A velkým úspěchem bude, když se nebude závodit před prázdnými ochozy, jak se tomu dneska často děje. Slavnostní zahájení olympijské štafety ve Fukušimě se ještě muselo obejít bez diváků. U samotných her to v době psaní těchto řádků zůstávalo ještě otevřené. Variant se zvažovalo víc, především se mluvilo o možnosti, že by to bylo jen před domácím publikem, bez zahraničních fanoušků. To by byla samozřejmě obrovská škoda, ale opět – lepší než nic. Sledovat to půjde alespoň na dálku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Riziko terorismu

Z čeho ta studie, dokument, který unikl a o kterém mluvíte vychází, když se v něm tvrdí, že hrozí zvýšené riziko terorismu v Evropě. Proč? Já to nechci zlehčovat, naopak mám strach a tak se ptám, jestli to je nějak relevantně podložené? Kdo dokument vypracoval a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

17:03 Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…