Jůzl (KDU-ČSL): Eutanazie teoretická i praktická

01.10.2019 15:49 | Zprávy
autor: PV

Poslankyně za ANO – a kupodivu i lékařka - Věra Procházková chce uzákonit eutanazii. Požádat by o ni mohl každý člověk starší 18 let, o aplikaci by rozhodla komise právníků a lékařů. Poslankyně argumentuje dnes již většinovou podporou laické a údajně i odborné veřejnosti.

Jůzl (KDU-ČSL): Eutanazie teoretická i praktická
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Čeněk Jůzl

Možná by se ale laických zastánců měla zeptat na jednu věc: „Pokud by smrtící injekci dědečkovi, babičce, synovi nebo dceři nepodal lékař, ale měli jste to udělat Vy – opravdu byste to udělali?“ Při odpovědi by se možná z řady zastánců najednou stali odpůrci. Je to totiž trochu alibismus: „Ano, my si přejeme usmrtit našeho nejbližšího, ale ať to udělá někdo jiný, ne my.“ Je to snaha přehodit odpovědnost za nepopulární rozhodnutí na někoho jiného.

Korunu všemu poslankyně Procházková nasadila svým prohlášením, že by se těmito „anděly smrti“ mohli stávat pracovníci hospiců, protože hospic přece je od toho, aby se v něm umíralo. Vlna nevole, kterou její slova vyvolala, ve mně vyvolává naději, že snad uzákonění eutanazie u nás (zatím neprojde). Z vlastní zkušenosti vím, jak je těžké trpět bolestí, ale přesto si myslím, že nemáme právo uměle někomu ukončit jeho život.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berkovcová (ANO): V4 je zpět. Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko

12:04 Berkovcová (ANO): V4 je zpět. Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Visegradské čtyřce.