KDU-ČSL: Získali jsme v evropských volbách o 21 tisíc hlasů víc než před pěti lety

27.05.2019 20:57

KDU-ČSL obdržela ve volbách do Evropského parlamentu, které se konaly o víkendu, celkově 171 723 hlasů, což je o 21 tisíc hlasů víc než před pěti lety. Lidovci tak získali dva mandáty, které obhájili současní europoslanci Michaela Šojdrová a Tomáš Zdechovský.

KDU-ČSL: Získali jsme v evropských volbách o 21 tisíc hlasů víc než před pěti lety
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

„Já bych na prvním místě poděkoval všem voličům, kteří v těchto evropských volbách podpořili kandidátku KDU-ČSL, jenž byla podporována dalšími subjekty na té konzervativní politické části našeho hřiště,“ řekl na úvod předseda Výborný.

Europoslanec Tomáš Zdechovský získal v rámci kandidátky KDU-ČSL nejvíce hlasů od voličů a přeskočil tak lídra Pavla Svobodu. „Já bych chtěl také poděkovat všem, kteří se na kampani podíleli. Všem, kteří se do ní zapojili, bylo to o obrovském množství dobrovolníků a jsem rád, že KDU-ČSL se tímto dala takhle silně dohromady,“ vyzvihl práci svého týmu, ale i celé strany Zdechovský.

Zkušená politička a europoslankyně Michael Šojdrová se dokázala ze třetího místa na kandidátce probojovat opět do Bruselu. „Také děkuji všem voličům, jejich víc než bylo před pěti lety. Tehdy se nás ptali, jestli nám nevadí, že tak málo lidí jde k volbám, no samozřejmě nám to vadilo. A teď přišlo o deset procent víc, to znamená, že jsme se snažili lidem Evropskou unii,co nejvíce přiblížit. A myslím si, že i to je znát na tom výsledku,“ dodala Šojdrová.

Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová

  • KDU-ČSL
  • KDU-ČSL se pomalu seznamuje s internetovými Parlamentními listy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Vizionář českého porodnictví. Legenda

7:29 Premiér Babiš: Vizionář českého porodnictví. Legenda

Komentář na facebookovém profilu k Antonínu Pařízkovi.