Kavij (KSČM): Amerika, permanentně válčící země

16.08.2023 4:31 | Komentář
autor: PV

Výjimečná armáda pro výjimečný národ.

Kavij (KSČM): Amerika, permanentně válčící země
Foto: Repro KSČM
Popisek: Člen VV ÚV KSČM za Plzeňský kraj Miroslav Kavij

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Miroslav Kavij - Amerika, permanentně válčící země

I tak lze vyložit aktuální poselství amerického ministra obrany Lloyda Austina  ukryté ve slovech "Máme největší bojovou sílu v historii lidstva", která jsou ve skutečnosti  pouhým pokračováním  výroků předcházejících amerických prezidentů. Viz George W. Bush krátce po útocích z 11. září, že tato země má „největší sílu pro lidské osvobození, jakou kdy svět poznal“ (ZDE). Případně Barack  Obama, který v povzbudivém projevu pro americké vojáky v Afghánistánu v roce 2010 prohlásil za „nejlepší bojovou sílu, jakou kdy svět poznal“ (ZDE). 

Pokud se týče americké armády, ztělesňující toto skomírající velmocenské impérium, jedno je nezpochybnitelné. USA dlouhodobě představují nejdražší armádu na světě (ZDE). Žádná země se ani zlomkem nepřiblíží závazku na financování válek a zbraní včetně jaderných. Rozpočet Pentagonu na „obranu“ v roce 2023  převyšuje rozpočet dalších 10 zemí (většinou spojenců!) dohromady (ZDE).

V mnoha případech USA nejvýjimečnější armádu skutečně mají, jen ne takovou, jak se ji snaží dlouhodobě světu masírovat jejich „roztleskávači“ Austin, Obama, Bush a další. Americká  armáda je výjimečná především výší svého finančního rozpočtu, představující černou díru pro Pentagon.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…