Klaus (Trikolóra): Řada nezodpovědných otců přestane platit už vůbec

13.11.2020 13:21

Projev na 62. schůzi Poslanecké sněmovny 13. listopadu 2020 k zákonu o náhradním výživném

Klaus (Trikolóra): Řada nezodpovědných otců přestane platit už vůbec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus ml.
reklama

Dobrý den, dámy a pánové.

Do diskuse se hlásí takřka samé ženy, s výjimkou ještě pana poslance Bauera, který jde po mně. Tak já bych řekl také pár slov a rád bych zde hájil pozici třeba mužů. Třeba mužů, kteří se starají o své děti, platí na ně. Já platím na čtyři děti. A nevidím jediný důvod, proč bych měl jako daňový poplatník platit ještě na další nezodpovědné tatínky. Já nezpochybňuji ušlechtilý - paní ministryně, laskavě mě nechte hovořit a své rádobyvtipné poznámky si nechte někam do hospody nebo na nějaké vaše aktivy a nikoli zde do Sněmovny! (na ministryni Maláčovou u stolku předkladatelů)

Anketa

Je v České republice zbytečně moc restaurací?

80%
20%
hlasovalo: 12969 lidí

Já nezpochybňuji ušlechtilý záměr předkladatelů tohoto zákona, ale řekněme si, k čemu to povede. Řada nezodpovědných otců přestane platit už vůbec, protože řekne: No, vždyť to zaplatí stát! Já teď nemám, Jano, stát ti to dá. Já teď platit nebudu.

Čili my se zase snažíme něco, co je lidská přirozenost, co je věc, jak se lidé chovají - někteří vychovají děti výborně, někteří hůře - snažíme se na to napasovat stát, aby to za nás nějakým způsobem řešil. V době, kdy čelíme obrovskému státnímu dluhu zavádíme další sociální dávku. To je věc, která není systémová a zase se snažíme říci, tak něco v té společnosti je a stát se postará. Ale stát, to jsou daňoví poplatníci v první řadě. Vy jste tady zavřeli drobné provozovny, nechali jen ty velké, těch lidí ubývá a ubývá, co ty daně platí. A nakonec vám dojdou i peníze těch druhých. Čili tohle je jeden ze zákonů, který jde přímo tímto směrem. Já ho z tohoto principu nemohu podpořit a Trikolora pro něj nebude hlasovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Neměli bychom být mentálně na konci 18. století

19:58 Kolovratník (ANO): Neměli bychom být mentálně na konci 18. století

Projev na 87. schůzi Poslanecké sněmovny 3. března. Vládní návrh stavebního zákona.