Koudelka: Moravané, nenechme se zblbnout

08.06.2019 20:31 | Zprávy

Vidím-li demonstrace a nepokoje v zemích, kde se nemluví anglicky, ale účastníci nesou anglické nápisy, vím, že se neobrací ke svému lidu, ale k cizině. Politická změna má být dosažena cizí mocí. Dosud jsem to spojoval s realitou rozvrácených států.

Koudelka: Moravané, nenechme se zblbnout
Foto: Archiv PL
Popisek: Zdeněk Koudelka

Ovšem při demonstraci antibabišovců na Václavském náměstí v Praze byly na pódiu anglické texty. Tato demonstrace se neobrací k lidu Moravy, Slezska a Čech, kde se anglicky nemluví, ale do ciziny. Nevím, zda do Bruselu či Washingtonu.

Ožívá snaha těch, kteří prohrají politický zápas doma, získat moc zvenčí. Dřív se jezdilo k císaři do říše, pak k soudruhům do Moskvy a nyní do Bruselu. Cizí jazyk je pochopitelný, protože texty nejsou určeny pro lidi zde, ale pro jiné, kteří jazyk Moravanů a Čechů neznají. I Vasil Biľak a jeho druhové napsali zvací dopis roku 1968 v ruštině.

Pohrdání volbami

Antibabišovské demonstrace se konají v době evropských voleb, kdy ANO Andreje Babiše zvítězilo. Směji se komentářům, které Babišových 21% považují za nevýrazné vítězství, když pocházejí od představitelů stran, pro které je to nedostižná meta. V demokracii má vládnout vítěz voleb, ne poražený. Volební hlasy z celých Čech, Moravy a Slezska jsou větší hodnotou, než jen hlasy z Václavského náměstí či Letné.

Stvoření Babiše

Je komické vidět v antibabišovské Národní frontě Petra Pitharta či Bohuslava Sobotku, kteří se na stvoření Babiše-politika podíleli. Petr Pithart se angažoval proti reformě volebního systému v roce 2000, která posilovala vítěze voleb a měla skoncovat s bahnem koaličního vládnutí. Pithart se bál o pozici malých stran. Pithart tehdy zvítězil. Tím umožnil pokračování vládnutí páchnoucího koaličního bahna, kdy vlády byly slabé, rozhádané a rozpadaly se. Byla otázka času, kdy přijde nějaký Babiš, aby nabídl něco jiného a volič mu uvěřil, byť výsledky jiné nejsou.

Jak je pojem malé strany relativní, dokazuje lidovec Jiří Čunek na východní Moravě. Strana, která se celostátně potácí okolo 5% volební podpory, má ve Zlínském kraji 23%. Křesťanská demokracie není okrajovou politickou ideou, lidová strana může být velká, ale musí si do čela dát lidi, kteří získají voliče. Pro úspěch strany je osobnost lídra určující.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Musíme stavět rychleji, levněji a chytřeji

Souhlasím s vámi, ale nezapomněl jste taky na jednu důležitou věc a tou je kvalita? Proč jsou u nás silnice a mnohdy i dálnice v tak hrozném stavu? A k té rychlosti, do teď jsem nepochopil, proč u nás výstavba tak dlouho trvá? Vždyť nejsme schopni ani dodržet původní termíny - viz třeba dálnice do P...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: Současný marxismus-leyenismus škodí Evropě i Evropanům

12:07 Senátor Hraba: Současný marxismus-leyenismus škodí Evropě i Evropanům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hlasování o důvěře Ursule von der Leyenové.