Krištof (Soukromníci): Koalice Soukromníci, Svobodní, Pro Prahu a NEZÁVISLÍ v Praze 4

03.10.2018 7:34

Strana soukromníků České republiky je moderní stranou, která navazuje na tradice první republiky. I na Praze 4 chceme hájit zájmy všech pracovitých a aktivních lidí, na kterých stojí nejenom ekonomická stabilita země, ale také její kultura a klíčové hodnoty – odpovědnost, úcta k druhým a solidarita k těm, kteří potřebují pomoc.

Krištof (Soukromníci): Koalice Soukromníci, Svobodní, Pro Prahu a NEZÁVISLÍ v Praze 4
Foto: Soukromníci
Popisek: STRANA SOUKROMNÍKŮ ČESKÉ REPUBLIKY
reklama

Proto jsme se v Praze 4 rozhodli ke spolupráci se Svobodnými, kteří mají podobné hodnoty a s hnutím Pro Prahu, jejíž představitelé v posledních 4 letech aktivně pracovali v zastupitelstvu Prahy 4 ve prospěch občanů.  A jsme rádi za účast NEZÁVISLÍCH, kteří již 25 let působí aktivně v komunální politice. S koaličními partnery jsme snadno našli programový průnik a bude nám ctí se společně s nimi utkat s ostatními subjekty o přízeň voličů z Prahy 4.

Jako zástupce starosty pro životní prostředí jsem se věnoval zeleni a pořádku. Ruku v ruce s péčí a rozšiřováním zeleně se v rámci akce Čistá Praha 4, kterou jsem inicioval, objevila třeba nová místa pro tříděný odpad všeho druhu, nové plochy pro volný pohyb psů a navyšoval se dostatek košů pro psí exkrementy.  Čisté je krásné, chtěl bych v tomto úklidovém trendu, výchovou k čistotě a ozeleňováním Prahy 4 i celé Prahy pokračovat i nadále. Stále je co zlepšovat, třeba jen zanedbaných veřejných prostranství je u nás stále dost. Určitě bych se chtěl zaměřit na zakládání vodních ploch. I kdyby to měla být jen malá jezírka, problém nedostatku vody v krajině se musí řešit už na obecní úrovni. Nabízí se obnovení vodního prvku v parku na Jezerce a instalace pítek pro lidi i psy ve všech parcích Prahy 4.  Vodní prvky a retenční systémy musíme zakomponovat už do nově vznikajících projektů v oblasti veřejných prostranství. S tím souvisí využití dešťové vody při údržbě zeleně.

Mám rovněž zkušenosti z oblasti školství, protože jsem působil jako ředitel a majitel v soukromém školství (například Soukromé gymnasium Josefa Škvoreckého). Podle mě však v současném, překotným tempem měnícím se světě, neexistuje jednoduchý koncept na úspěšné školství, ani na celostátní, ani na regionální úrovni. Školství je jako loď, kterou musíme upravovat během plavby.  Koalice na Praze 4 hodlá podporovat školy tak, aby připravovaly naše děti a mládež na budoucnost, ale při vzdělávání nezapomenou na minulost, tak, aby kráčely směrem k otevřené, efektivní, fungující, moderní a ještě lepší škole.

Václav Krištof,
předseda Klubu Strany soukromníků České republiky Praha 4

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Klimatický plán pro Prahu, to zní vznešeně

15:39 Skopeček (ODS): Klimatický plán pro Prahu, to zní vznešeně

Komentář na facebookovém profilu k zavedení mýtného pro průjezd vnitřní Prahou