Krumer (SPD): EU se po dlouhých diskusích shodla na znění Migračního paktu

21.12.2023 13:09 | Komentář

EU se po dlouhých diskusích shodla na znění Migračního paktu. Rovněž naši pětikoaliční vládní politici jsou i přes odpor opozice s Migračním paktem EU spokojeni.

Krumer (SPD): EU se po dlouhých diskusích shodla na znění Migračního paktu
Foto: archiv politika
Popisek: Vladislav Krumer

Není to ale skutečně migrační pakt, ale spíše je to daň z hlouposti a neschopnosti nebo servilita odpovědných politiků k EU. Vzpomeňme, jak hlásala Merkelová s euforií "My to zvládneme", a k tomu se přidali další vítači nelegální migrace.

Hlavní problém je v lhostejnosti a neschopnosti EU zajistit hlídání venkovních hranic EU. Nezbytné je hlídat hranice Schengenu, migranty diferencovat a po prověření přijmout ty migranty, kteří jsou opravdu a konkrétně ve svých zemích, odkud prchají, pronásledováni a ohroženi na životech. Řada migrantů u nás si vybere finanční podporu a odjede zpět do svojí země. Odtud si elektronicky vybírá dávky, občas se k nám přijede podívat a užívá si nadstandardní podmínky, které jim Fialova vláda poskytuje.

K tomu po kritice vláda uvádí, že elektronický systém to neumí rozeznat. Ale tímto ke státům EU despotickým paktem EU ti odpovědní, a ještě k tomu bohatě a nadstandardně placení politici zastírají svoji neschopnost, a přehazují to na členské státy.

Přijatý pakt znamená povinnost členských států přijímat migranty přerozdělováním, nebo za každého přerozdělováním přiděleného migranta vysokou částku EU platit. Jedině snad je možné přijmout třetí možnost, to je jako náhradu za případné nepřijetí vyslat na venkovní hranice Schengenu na jejich hlídáni svoji armádu a policisty a podílet se na její ochraně.

To je ale zatím dost nejasné, za jakých podmínek, kolik a kam je vyslat. A dokonce to podle všeho vypadá, že tu migraci EU podporuje. Ale ti kteří to v bruselské EU rozhodují, mají odpovědnost za nedodržování zákonů, šikanování a vraždění obyvatel států, do kterých migranti přes nekontrolované hranice přicestují. Jak píše výstižně spisovatel Vondruška v článku v časopisu TÝDEN "To není migrace, je to vpád!"

Ještě k tomu máme u nás už přes milion migrantů, to je v přepočtu na obyvatele každý desátý, což je už teď nejvíc ze států EU. Řadu z nich nadstandardně živíme ze sociálních služeb našeho státního rozpočtu. Značná část našich občanů si tak klade otázku, zda je kromě jiného i z těchto důvodů pro nás výhodné setrvávat v EU, což taky rozděluje naši už tak rozpolcenou společnost.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Článek byl převzat z Profilu PaedDr. Vladislav Krumer

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Vzdát se míru znamená zemřít pro Ukrajinu, řekl Orbán

22:12 Okamura (SPD): Vzdát se míru znamená zemřít pro Ukrajinu, řekl Orbán

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k míru na Ukrajině.